توسعه کسب و کارهای زنان سرپرست خانوار البرز در دستور کار قرار گرفت

کرج - ایرنا - اداره کل آموزش فنی و حرفه ای البرز از اجرای ویژه  برنامه ایجاد و توسعه کسب و کار های  زنان سرپرست خانوار استان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این اداره کل، این اقدام در اجرای امضای تفاهمنامه سه جانبه  سازمان آموزش فنی و حرفه ای، وزارت کشور و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در استان  البرز به مرحله اجرا در آمده است.

همچنین بستر برای ارائه آموزش های لازم با هدف ارتقا مهارت های اجتماعی زنان سرپرست خانوار توسط تسهیل گران و تشکیل گروه های مشارکت محلی فراهم شده است و  در هر یک از محله ها، ظرفیت کار گروهی و تیمی در این زمینه مهیا می شود.

در این راستا  توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان البرز آزمون هایی سنجش مهارت   برای  زنان سرپرست خانوار سکونتگاه مناطق علی آباد ، زیبا دشت ، حصار و گرمدره استان برگزار شده است تا مقدمات ارائه آموزش ها و ایجاد اشتغال این بانوان سرپرست خانوار مهیا شود.

 همراه با ارائه آموزش های لازم برای ارتقاء مهارت های اجتماعی توسط تسهیلگران با تشکیل گروه های مشارکت محلی در هر محله، ظرفیت های کار گروهی و تیمی برای زنان سرپرست خانوار فراهم شده است.

بر اساس این گزارش یک دوره آموزشی دوزندگی کیف با چرم طبیعی نیز برای ۱۵ نفر از زنان سرپرست خانوار سکونتگاه غیر رسمی گرمدره  دایر شده است تا زمینه اشتغال آنان فراهم آید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha