بنیاد برکت به کارآفرینان حوزه صنایع ‌دستی اردبیل تسهیلات می‌دهد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: با هدف حمایت از فعالان در بخش صنایع ‌دستی بنیاد برکت به کارآفرینان این حوزه در این استان تسهیلات قرض‌الحسنه ارائه می‌کند.

به گزارش ایرنا ، نادر فلاحی ‌روز دوشنبه در نشست با مجری بنیاد برکت در استان اردبیل اظهارکرد: حمایت از فعالان بویژه کارآفرینان در بخش صنایع‌ دستی همواره یکی از اولویت‌های اساسی بوده که در همین راستا با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف رایزنی‌های لازم انجام می‌شود.

 وی با اشاره به نقش بنیاد برکت در حمایت از صنایع‌دستی بیان کرد: بر اساس رایزنی‌های انجام شده با مجری بنیاد برکت در استان از کارآفرینان و فعالان صنایع‌دستی در مناطق هدف به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه و تنفس‌دار حمایت خواهد شد.

او افزود: این حمایت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز رونق هر چه بیشتر تولیدات فعالان در بخش صنایع‌دستی شده و فرصت‌های اشتغال جدیدی در این حوزه در سطح استان ایجاد کند که تلاش می‌کنیم تا زمینه‌های ارائه این تسهیلات به واجدان شرایط در استان فراهم شود.

فلاحی در مورد حمایت بنیاد برکت از بخش گردشگری استان نیز گفت: ارائه تسهیلات برای بازسازی و استانداردسازی تاسیسات گردشگری توسط بنیاد برکت از دیگر اقداماتی است که توسط این بنیاد در راستای رونق گردشگری استان و تقویت زیرساخت‌ها در این بخش انجام می‌شود.

وی با قدردانی از حمایت‌های بنیاد برکت از بخش گردشگری و صنایع‌دستی استان ادامه داد: تداوم این همکاری‌ و حمایت‌ها می‌تواند رونق هر چه بیشتر در این حوزه‌ها را فراهم آورد که به دنبال تحقق آن هستیم.

اردبیل از استان‌های برجسته در زمینه صنایع دستی در ایران محسوب می‌شود و دستان هنرمندان در هر منطقه از این استان از گذشته‌های دور کالاها و آثار ارزشمند در این زمینه خلق می‌کنند.

بیش از ۱۲۰ هزار نفر در استان اردبیل در ۶۲ رشته متنوع صنایع دستی اشتغال دارند.

چرم و ملیله اردبیل، معرق نمین، مرصع و معرق سنگ خلخال، گلیم عنبران، جاجیم بافی، قالی بافی، پالاز بافی، ورنی بافی، تراش شیشه، مسند بافی، سفالگری، چاقو سازی، قلم زنی و کاشی معرق از جمله صنایع دستی معروف استان اردبیل است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha