مقاوم‌سازی روستایی، مصداق بارز خدمت به انقلاب است

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی، مصداق بارز خدمت به انقلاب است، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای عمران و آبادانی روستایی و عدالت اجتماعی، رسالت سنگینی دارد.

محمدرضا پورمحمدی روز دوشنبه در دیدار معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با گرامی‌داشت یاد و خاطره مرحوم تابش، رئیس فقید این بنیاد، گفت: تدبیر و جدیت ایشان در حادثه زلزله میانه و سراب کمک کرد تا برگ زرین دیگری در کارنامه بنیاد مسکن رقم بخورد.
 
وی با اشاره به تجارب بازسازی مناطق زلزله‌زده میانه و سراب، گفت: در این حادثه، راهبردی ابتکاری در پیش گرفته شد و ما در مدت یک سال توانستیم همه وظایف خود را انجام دهیم.
 

پورمحمدی خاطرنشان کرد: روشی که به کار گرفته شد موجب شد در هفته اول اسکان اضطراری، در عرض یک ماه اسکان موقت و در عرض یک سال اسکان دائمی زلزله‌زدگان حل شود و این تجربه موفق باید به عنوان افتخار دولت و نظام، مکتوب و مستندسازی شود.

 استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی در کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث، گفت: در زلزله میانه و سراب تنها پنج نفر را از دست دادیم؛ هرچند جان یک نفر هم برای ما مهم است، اما اگر مقاوم‌سازی روستایی صورت نمی‌گرفت به طور قطع تلفات بیشتری داشتیم.
 
وی خاطرنشان کرد: مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی هم از نظر عمران و آبادانی روستاها و هم از نظر عدالت اجتماعی رسالت ارزشمندی است و این کار مصداق بارز خدمت به انقلاب است.
 
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم با قدردانی از حمایت‌های استاندار از مجموعه بنیاد مسکن، گفت: با تدابیر و همکاری‌های مدیریت استان، تجربه خوبی در بازسازی مناطق زلزله‌زده میانه و سراب به ثبت رسید.
 
محمدرضا شاملو همچنین مرحوم تابش را از مدیران اجرایی سالم و زحمت‌کش کشور عنوان کرد و با اشاره به خدمات ۱۶ ساله وی در بنیاد مسکن، گفت: مرحوم تابش قبل از ریاست بنیاد مسکن هم همواره در همه صحنه‌ها و حوادث حضور فعال داشت و متانت و آرامش وی موجب شد که بتوانیم بحران‌های مختلف را به خوبی مدیریت کنیم.

به گزارش ایرنا، زلزله ۵.۹ ریشتری ۱۷ آبان سال ۱۳۹۸ آذربایجان شرقی با کانون ترک میانه موجب جان باختن پنج تن و خسارت ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی به حدود پنج هزار واحد مسکونی در شهرستان های سراب و میانه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha