طرح «نذر هشتم» ۱۴۹ نفر زندانی را آزاد کرد

تهران - ایرنا - معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران در مراسم «نذر هشتم» گفت: از ابتدای شروع این طرح، تعداد ۱۴۹ نفر زندانی نیازمند توسط نیکوکاران آزاد شده اند. 

به گزارش ایرنا، مراسم نذر هشتم روز دوشنبه با حضور زندانیان آزاد شده و ‌خانواده های آنان در محل سالن کنفرانس مرکز آموزشی و پژوهشی برگزار شد. 

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران  در این مراسم به مددجویان آزاد شده توسط نیکوکاران همکار با مرکز مراقبت بعد از خروج اظهار داشت: شما از این پس نه یک مددجو، بلکه شهروند عزیزی هستید که با درس گرفتن از گذشته، حامی و سپاسگزار خانواده هایتان هستید. 

علی اسمعیلی تصریح کرد: در طرح نذر هشتم که از برنامه های ابداعی رییس محترم سازمان زندانهاست هشتم هر ماه هشت نفر زندانی نیازمند با دستان پربرکت نیکوکاران آزاد می گردند. 

وی افزود: به دلیل استقبال خیرین در استان تهران، این برنامه هر ماه دو بار اجرا می شود و این خیر کثیر سه سویه است.

اسمعیلی خاطرنشان کرد: اولین افراد منتفع از این طرح خود شما عزیزانی هستید که آزاد شده، دوباره به کانون خانواده بازمی گردید، نیکوکارانی که از مال خود به صورت گمنام می گذرند و خشنودی پروردگار را کسب می کنند و ما زندانبانان که توفیق خدمت رسانی را کسب کرده ایم، دومین و سومین گروه بوده، مشمول خیر کثیر طرح هشتم هستیم. از سوی دیگر شکات پرونده ها نیز به حق خود رسیده اند. 

وی همچنین گفت: از ابتدای آغاز طرح هشتم تاکنون، ۱۴۹ نفر که در جمع هشت میلیارد و ۷۳۵ میلیون تومان بدهکار بودند، با کمک نیکوکاران و پرداخت بدهی یا ردمال آزاد شده، متوسط پرداخت ها برای هر آزادی هر زندانی ۴۲ میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت شده و بعضی شکات نیز قسمتی از طلبشان را بخشیده اند. 

معاون سلامت، اصلاح و تربیت از حاضران خواست با بهره گیری از دوره های حرفه اموزی، تربیتی و مهارت های اساسی زندگی، مشاوره و اقدامات حمایتی مددکاران مرکز مراقبت بعد از خروج، راه صحیح را در پیش گرفته، برای فرزندانشان الگوی مناسبی از یک پدر یا مادر باشند. 

همچنین در پایان این مراسم، ضمن پذیرایی و صرف ناهار، بسته های معیشتی به مدعوین و خانواده های آنان اعطاء شد. 

از نکات بارز این مراسم حضور دختر ۱۶ ساله ای بود که مادرش در جریان صندوق های خانگی بدهکار شده و در ندامتگاه زنان به سر می برد. وی با کمک نیکوکاران در نذر هشتم آزاد شده بود ولی چند روز بعد بر اثر سکته مغزی در منزل بستری شده و در حال حاضر این نوجوان با کمک یارانه ماهیانه به سختی زندگی خود، مادر و دو خواهر کوچکترش را می چرخاند که مقرر شد اقدامات حمایتی ادامه داشته،  کمک های معیشتی بیشتری با همراهی نیکوکاران در اختیارشان قرار گیرد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha