زنان باردار بالای ۱۲ هفته در هرمزگان برای واکسن کرونا اقدام کنند

بندرعباس- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تمامی زنان بارداربالای ۱۸ سال و ۱۲ هفته بارداری در استان، باید هرچه سریع تر برای انجام واکسیناسیون کرونا اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر محمود حسین پور روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: زنان باردار پس از دریافت معرفی نامه مرکز بهداشت نیازی به ثبت نام در سامانه واکسیناسیون salamat.gov.ir  ندارند و بدون نوبت به هر کدام از مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه نموده واکسن سینوفارم دریافت کنند.

وی بیان داشت: اما شرط لازم برای واکسیناسیون زنان باردار داشتن حداقل یک بار مراقبت قبل از تزریق واکسن می باشد که برای دریافت این مراقبت لازم است  به مرکز بهداشتی محل سکونت  خود به صورت حضوری مراجعه نموده و پس از دریافت مراقبت های مرتبط با بارداری با در دست داشتن معرفی نامه مرکز بهداشت جهت واکسیناسیون اقدام نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به نقش و اهمیت واکسیناسیون در کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ اظهارداشت: زنان باردار به جهت حفظ سلامت خود و فرزندشان هرچه سریع تر جهت واکسیناسیون اقدام نمایند.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تاکنون ۷۱ درصد از زنان باردار در استان علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند که شهرستان های بندرخمیر و رودان با ۱۰۰ درصد بیشترین واکسیناسیون و کیش و پارسیان به ترتیب با ۲۱ و ۳۰ درصد کمترین مناطقی هستند که زنان باردار واکسن دریافت کرده اند.

از آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون، ۱۹ زن باردار بر اثر بیماری کووید ۱۹ در استان هرمزگان جان خود را از دست داده‌اند که از این شمار ۱۳ مورد در سالجاری فوت شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha