سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با ۶۰۰ برنامه به استقبال دفاع مقدس می‌رود

بندرعباس- ایرنا- جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیش از ۶۰۰ برنامه در قالب ۵۳ عنوان توسط رده‌های مختلف سپاه و بسیج در سراسر استان برگزار می‌شود.

سردار هدایت الله امیری روز دوشنبه در یک نشست خبری به مناسبت تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس افزود: برنامه‌های چهلمین و یکمین سالگرد دفاع مقدس از روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه جاری با شعار محوری «ما مقتدریم» آغاز می‌شود و تا هفتم مهرماه ادامه دارد.

وی بیان داشت: در مجموع ۶۰۰ قرارگاه تحول محله در هرمزگان راه اندازی شده است که برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال در سطح محله‌های حاشین نشین استان برگزار می‌شود.

جانشین فرماندهی سپاه هرمزگان اظهارداشت:  برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال با محوریت فرهنگی، هنری، بصیرت افزایی، خدمات رسانی به مردم و تجلیل از ایثارگران و تجلیل از مدافعان سلامت است.

سرتیپ دوم پاسدار امیری ادامه داد: برگزاری شب شعر،  تولید و پخش کلیپ در فضای مجازی، پخش فیلم در مسجدها و اجرای سرود خیابانی و تولید پادکست از برنامه‌های فرهنگی سپاه هرمزگان در هفته دفاع مقدس است.

وی یادآورشد: موضوع برنامه‌های بصیرتی سپاه هرمزگان نیزعلاوه بر اینکه به اربعین حسینی و قیام امام حسین(ع) اشاره دارد، نقش قشرهای مختلف بسیجی از جمله زنان و اصناف در دفاع مقدس هم تشریح می‌شود.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اضافه کرد: برگزاری ‌کارگاه‌های سبک زندگی ایرانی اسلامی، برگزاری مسابقه‌ برای کودکان و نوجوانان، برگزاری مراسم شب خاطره، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، یادواره‌های شهدا در سطح محله‌ها و اجرای برنامه‌های رزمی از دیگر برنامه‌های گنجانده شده درهفته دفاع مقدس امسال است.

امیری ادامه داد: تاکنون بیش از ۷۰۰ گروه جهادی در استان هرمزگان ساماندهی شده‌اند که علاوه بر کارهای عمرانی، فرهنگی، هنری و آموزشی، با توجه به شیوع کرونا در خصوص مقابله با این ویروس و دستگیری از نیازمندان پای کار آمدند و به توزیع بسته‌های معیشی در قالب رزمایش مواسات و همدلی بین اقشار آسیب پذیر از کرونا و توزیع نوشت افزار بین دانش آموزان نیازمند پرداخته و همچنین بخشی از امر مهم واکسیناسیون نیزانجام می‌دهند.

وی گفت: برگزاری میزخدمت در بعضی از محله های هرمزگان با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و حل مشکلات محله ها، تجلیل از جامعه ایثارگری، سرکشی از خانواده های شهیدان و گردهمایی حضوری فرماندهان دفاع مقدس و تقدیر از آنان بخش دیگری از برنامه‌های هفته دفاع مقدس سپاه استان است.

 دفاع مقدس یک فرهنگ بود   

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان همچنین گفت: امروز دلسوزان انقلاب و مردم آزاده کل دنیا قبول دارند که دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران یک فرهنگ بود که با استعانت از خداوند، موفقیت و سربلندی را برای ملت ایران به ارمغان آورده و الگویی برای همه مردم آزاده جهان شده است.

سردار امیری افزود: به طور قطع حفظ  و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جزو ماموریت ذاتی بسیج است که در طول سال در برنامه های مختلفی این کار دنبال می شود اما در هفته دفاع مقدس به صورت ویژه به نشر و ترویج این مهم پرداخته می شود.

وی بیان داشت: امروز که در گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم، استفاده از فرهنگ غنی و تجربه های دفاع مقدس می تواند بسیار راهگشا باشد و به هدف نهایی که رسیدن به تمدن سازی و ظهور خواهد بود، می توانیم از تجربه های هشت ساله در جنگ تحمیلی استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha