ماموران منابع طبیعی ضابطان خاص دادگستری می‌شوند

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ماموران منابع طبیعی ضابطان خاص دادگستری خواهند شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، «اصغر احمدی» افزود: ماموران منابع‌ طبیعی بر اساس ماده ۵۴ قانون حفاظت و بهره‌برداری در ردیف ضابطان خاص دادگستری محسوب شده و هرگونه تخریب و تصرف در اراضی ملی و منابع طبیعی اتفاق بیفتد، می‌توانند با نظر دادستان آن را متوقف و نسبت به تشکیل پرونده و معرفی فرد خاطی اقدام کنند.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: ماموران منابع‌ طبیعی به عنوان ضابط دادگستری، برای دریافت کارت نخست باید آموزش‌های لازم را زیر نظر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان‌ها فرا بگیرند و پس از گذراندن دوره آموزشی کد ویژه دریافت کنند.

وی بیان‌داشت: صدور کارت برای ماموران منابع‌ طبیعی با امضای بالاترین مقام و مسوول در منابع‌ طبیعی صادر شده و منقوش به آرم سازمان و شناسه قوه قضاییه است.

احمدی، از ویژگی‌های یک ضابط منابع طبیعی در دادگستری را توانمندی در تنظیم گزارش موثق به دور از هرگونه اغراض شخصی یا منفعت خصوصی برشمرد و افزود: برای کسانی که وثاقت آنان احراز و در دوره آموزشی نمره قبولی کسب کنند، شناسه اختصاصی و سپس کارت ضابطان دادگستری صادر می‌شود. 

به گزارش ایرنا، به‌تازگی در مراسم پنجمین گرامی‌داشت ملی مقام جنگلبانان، جان‌نثاران منابع طبیعی  که با حضور وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم برگزار شد، از کارت ویژه ضابطان قضایی برای جنگلبانان رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha