رشد ۶ درصدی بخش صنعت در بهار ۱۴۰۰

تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تداوم رشد اقتصادی در بخش صنعت کشور در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به آمارهای بانک مرکزی در فصل ابتدایی سال جاری با تلاش صنعتگران کشورمان، رشد ۶ درصدی در این بخش محقق شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی‌نیارکی» با تحلیل وضعیت بخش صنعت کشور در سال جاری، افزود: با رصد مستمر وضعیت تولید محصولات منتخب صنعتی و تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان، سعی در تداوم و حفظ روند افزایشی رشد بخش صنعت داریم.

وی با نگاهی به وضعیت شاخص‌های صنعتی در چهار ماه ابتدایی سال جاری، گفت: در این بازه زمانی با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و بهره‌برداری از بیش از ۲ هزار واحد تولیدی، برای بیش از ۵۴ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است که در مقایسه با پارسال شاهد رشد حدود ۴۶ درصدی ایجاد اشتغال صنعتی در کشور هستیم.

صادقی‌نیارکی همچنین با مرور وضعیت تولید ۲۴ محصول منتخب صنعت، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده، در چهار ماهه امسال از بین محصولات منتخب صنعتی، تولید ۱۳ محصول افزایشی بوده است که تولید پنج محصول روغن ساخته شده نباتی، ماشین لباس‌شویی، کمباین، یخچال و فریزر و دوده در صدر این محصولات قرار دارد.

معاون وزیر صنعت با اشاره به ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با جامعه صنعتی کشور، ابراز امیدواری‌کرد: روند افزایشی بخش صنعت در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ با جهش بیشتری محقق شود.

به گزارش ایرنا، سیاست دولت حمایت از بخش تولید و مولد اقتصادی است. مطابق گزارش بانک مرکزی، بخش صنعت در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن رشد ۸.۱ درصدی به ثبت رسانده است، همچنین به استناد آمارهای مرکز آمار ایران رشد بخش صنعت در سه فصل پیاپی پارسال مثبت بوده و در نهایت ۱.۸ درصد به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha