واکسیناسیون شبانه در کرمانشاه فعال شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه گفت: به منظور انجام خدمت بیشتر به مردم‌ در زمینه واکسیناسیون عمومی، به همت اعضای بسیج جامعه پزشکی استان، واکسیناسیون شبانه در مرکز تجمیعی حضرت خدیجه کبری (س) شهر کرمانشاه راه‌اندازی شد.

دکتر «رضا منصوری» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام این مطلب افزود: شهروندان می توانند از ساعت هشت صبح تا ۱۲ شب به طور یکسره با مراجعه به این مرکز واکسن ‌خود را دریافت کنند.

وی همچنین اظهار داشت: هم اکنون واکسیناسیون افراد ۱۲ ساله به بالا، بدون‌ثبت نام و بدون نوبت در همه‌ مراکز تجمیعی استان کرمانشاه انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، یک میلیون و ۱۶۶ هزار دُز واکسن کرونا تاکنون در استان تزریق شده است.

بیش از ۵۰‌ درصد جمعیت هدف تا شنبه شب نوبت اول واکسن خود را دریافت کرده اند و ۲۸/۵ درصد از جمعیت هدف نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

بیشترین درصد دریافت واکسن مربوط به گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ سال با ۸۲/۳ درصد و کمترین میزان دریافت واکسن در گروه سنی ۱۸ تا ۲۰ سال با ۲۲/۹ درصد است.

هم اکنون ۴۱ مرکز تجمیعی و سه مرکز خودرویی درکرمانشاه فعال است که علاوه بر مراکز فوق، ۱۰ پایگاه ویژه مشاغل در استان به چرخه تزریق واکسن کووید ۱۹ اضافه شده است.

هم‌اکنون یک هزار و ۳۸۵ بیمار کرونایی در مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند که از این تعداد ۲۲۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند و حال ۴۷ نفر هم وخیم است.

مجموع جان‌باختگان استان کرمانشاه هم از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به ۲ هزار و ۴۲۶ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha