تولیدکنندگان سیمان باید کد بورسی داشته باشند

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان‌غربی با بیان اینکه طبق ابلاغیه جدید این وزارتخانه، همه تولیدکنندگان سیمان باید کد بورسی داشته باشند، گفت: عرضه کنندگان سیمان خارج از بورس متخلف بوده و با متخلفان به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

غلامرضا بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت تمام خرید و عرضه سیمان از سوی واحدهای تولید کننده و واحدهای مصرف کننده که مواد اولیه آنها از سیمان می باشد باید کد فروش و یا خرید از سازمان بورس دریافت کنند و سیمان تولیدی و یا مورد نیاز خود را از بورس تأمین کنند.

وی اضافه کرد: همه واحدهای سیمان بر دارای پروانه بهره برداری از جمله شرکت های تولید کننده بتن آماده، واحدهای تولید کننده موزاییک و قطعات بتنی با توجه به ظرفیت مندرج در پروانه با اخذ معرفی نامه از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان جهت اخذ کد بورسی و تأمین سیمان مورد نیاز خود به سازمان بورس مراجعه کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: تمامی خریداران مجاز سیمان جهت انجام پروژه های ملی و عمرانی با اخذ معرفی نامه رسمی از معاونت عمرانی استانداری و انبوه سازان نیز با اخذ معرفی نامه از اداره کل مسکن و شهرسازی جهت تأمین و خرید سیمان مورد نیاز خود به سازمان بورس مراجعه و نسبت به اخذ کد بورسی اقدام کنند.

بابایی افزود: همه خریداران مجاز سیمان برای مصارف عمومی و مردمی از جمله عاملان فروش سیمان که دارای واحد صنفی با پروانه و مجوز معتبر مصالح فروشی در منطقه مشخص می باشند، شرکتهای تعاونی مصالح فروشان و اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای پروانه مجاز ساختمانی با تعیین میزان سیمان مورد نیاز از نهادهای ذیربط می باشند جهت تأمین سیمان مورد نیاز خود در بورس کالا اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از تولیدکنندگان عمده سیمان در کشور است ولی آماری از این تولید ارائه نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha