۸۵ درصد فرهنگیان خراسان شمالی واکسن کرونا دریافت کردند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تاکنون ۸۵ درصد فرهنگیان استان دُز اول واکسن کرونا و ۴۲ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

مهدی مودی روز دوشنبه در نشست خبری که به صورت وبیناری برگزار شد با بیان اینکه تا ۱۵ مهرماه تمامی فرهنگیان دُز دوم واکسن را دریافت می‌کنند گفت: همچنین تمامی رانندگان سرویس مدارس واکسن کرونا دریافت کرده اند.

وی در خصوص فعالیت کادر مدارس در شرایط کرونایی گفت: حضور مدیران و معاونان در مدارس الزامی است و حضور معلمان با توجه به شرایط وضع شده خواهد بود.

وی افزود: همچنین امسال تمامی بوفه های مدارس فعالیت ندارند و خانواده ها به این موضوع توجه داشته باشند و چاشت دانش آموزان را تهیه کنند.

مدارس خراسان شمالی از سوم مهرماه بازگشایی می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: از سوم مهرماه زنگ آغاز تحصیلی دانش آموزان استان به صورت نمادین به صدا در خواهد آمد.

مودی اظهار داشت: آموزش حضوری  تدریجی در سه مرحله برای دانش آموزان برنامه ریزی شده است.

وی گفت: در نخستین مرحله دانش آموزان برای کلاس هایی با ظرفیت ۱۵ نفر دارند به صورت حضوری و در کل هفته وبا ۱۰۰ درصد آموزش حضور داشته باشند.

مودی گفت: همچنین متوسطه اول و دوم بخش آموزش مهارتی و فنی حرفه ای و مناطق عشایری که ۱۵ درصد به شبکه شاد دسترسی ندارند حضوری خواهد بود.

وی افزود: اما در مرحله دوم  مدارسی که  تا ۳۰۰ دانش آموز دارند به صورت آموزش ترکیبی مجازی از سوم مهرماه و به صورت حضوری  از اول آبان ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: در مرحله سوم  مدارسی که بیش از ۳۰۰ دانش آموز دارند از ۱۵ آبان ماه حضوری و از سوم مهرماه مجازی است.

وی در ادامه گفت: بستر شبکه شاد  با دستگاه جدید و رفع اشکالات همزمان با بازگشایی مدارس رونمایی می‌شود.

وی همچنین در خصوص آموزش پایه اول ابتدایی اظهار داشت: باتوجه به اینکه کلاس اول پایه آموزش است و احتمال بسیار براینکه دانش آموزان در این دوران بیشترین آسیب را خواهند دید به همین دلیل کلاس هایشان به صورت محدود و حضوری برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه در آموزش حضوری دانش آموزان مقطع ابتدایی زمان آموزش ۴۵ دقیقه و متوسطه ۶۰ دقیقه است گفت: زمان آموزش پایه اول تا سوم ابتدایی در مجازی ۳۰ دقیقه و پایه چهارم تا ۶ ابتدایی ۳۵ دقیقه و متوسطه ۴۵ دقیقه است.

سال تحصیلی گذشته ۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کردند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha