۲۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84477440
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حزب حاکم روسیه اکثریت کرسی‌های مجلس دوما را کسب کرد

مسکو - ایرنا - کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه اعلام کرد که بیش از ۹۰ درصد آرا شمارش شده است و حزب حاکم روسیه واحد ۴۹.۶۶ درصد آرا را به دست آورد و بدین ترتیب این حزب پیروز قطعی این انتخابات شده است.

به گزارش ایرنا، کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که حزب روسیه واحد ۴۹.۶۶ درصد آرا در انتخابات دومای روسیه را بدست آورده است که از حفظ اکثریت پارلمانی در دست حزب روسیه واحد حکایت دارد.

این حزب ۳۱۵ کرسی پارلمان را در اختیار خواهد داشت.  

حزب روسیه واحد به این ترتیب می‌تواند هر لایجه یا طرح قانونی را بدون نیاز به کسب توافق با احزاب دیگر در پارلمان به تصویب برساند.  

حزب کمونیست روسیه نیز در مکان دوم قرار دارد و ۱۹.۵۶ درصد آرای ماخوذه را از آن خود کرده است و پس از آن حزب لیبرال دموکرات روسیه با کسب ۷.۵۱ درصد آرا در مکان سوم قرار می گیرد.  

حزب روسیه عادل ۷.۳۸ درصد و حزب نووی لودی ۵.۳۳ درصد آرا را کسب کرده اند.

در مجموع پنج حزب با رسیدن آرایشان به حد نصاب ۵ درصد به پارلمان روسیه راه یافتند.  

حزب حاکم دومای روسیه که دیمیتری مدودیف رهبری رسمی آن را برعهده دارد اما در واقع ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه رهبر آن است، در دوره قبلی دومای روسیه 306 کرسی دومای روسیه را در اختیار داشت. 

  دومای روسیه 450 کرسی دارد و نمایندگان آن برای دوره پنج ساله انتخاب می شوند.  

انتخابات دومای روسیه به همراه انتخابات برای تعیین سران 12 منطقه و نیز انتخاب نمایندگان شوراهای استانی، شهری و روستایی روز گذشته برگزار شد و ۱۴ حزب در آن شرکت کردند.

این احزاب شامل حزب کمونیست روسیه، حزب سبزها، حزب لیبرال دمکرات، حزب روسیه واحد، افراد جدید، روسیه عادل-طرفدار حقیقت، یابلوکا، حزب رشد، حزب روسی آزادی و عدالت، کمونیست های روسیه، پلتفرم مدنی، آلترناتیو سبز، میهن، حزب بازنشستگان می شوند.  

در مجموع ۴ هزار و ۱۷۸ نفر به عنوان نامزد برای شرکت در انتخابات دوما معرفی شدند که ۳ هزار و ۸۱۲ نفر تایید صلاحیت و ثبت شده بودند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha