سرپرست وزارت بهداشت طالبان خواستار ادامه کمک های جهانی شد

کابل - ایرنا -سرپرست وزارت بهداشت طالبان در دیدار "تدروس آدهانوم "دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ، خواستار ادامه کمک های غذایی و بهداشتی بین المللی به این کشور شد.

به گزارش ایرنا،"مولوی اسحاق" سرپرست وزرت بهداشت طالبان از دبیرکل سازمان بهداشت جهانی خواست که سازمان های  بین المللی از جمله بانک جهانی برای رسیدگی و جلوگیری از مرگ و  میر کودکان مانند گذشته به مراکز بهداشتی و درمانی افغانستان کمک کند.

این سفر  در حالی انجام می شود که پس از تسلط گروه طالبان بر افغانستان بانک جهانی و دیگر سازمان‌های ذیربط کمک‌های ۶۰۰ میلیون دلاری به بخش بهداشت و درمان این کشور را متوقف کردند.

وزرت بهداشت افغانستان روز سه شنبه اعلام کرد که دبیرکل سازمان بهداشت جهانی و هیات همراه با سفر به کابل با تعدادی از مقامات  از جمله سرپرست وزارت بهداشت در باره وضعیت بهداشتی این کشور گفت وگو کرده است.

براساس گزارش وزارت بهداشت افغانستان، هم اکنون ۲ هزار و ۳۳۱ مرکز بهداشتی و کارمندان آن با مشکلات  جدی مواجه هستند.

وزارت بهداشت طالبان گفته است که احمد المنداری رئیس بخش حوزه مدیترانه این سازمان هم بر ادامه همکاری خود با افغانستان تأکید کرده است.

"تدروس آدهانوم" دبیرکل سازمان بهداشت جهانی در دیدار با سرپرست وزارت بهداشت طالبان گفت  در باره مشکلات و چالش های مراکز بهداشتی افغانستان و ادامه کمک با بانک جهانی گفت وگو کرده است.

وی اظهار داشت تیمی  از کارشناسان برای بررسی وضعیت و تحولات این کشور و آوارگان به این کشور اعزام می شود.

احمدالله وثیق رئیس کمیسیون فرهنگی گروه طالبان نیز گفت که رئیس سازمان بهداشت جهانی در این سفر  با ملامحمدحسن آخوند رئیس کابینه موقت گروه طالبان نیز  دیدار کرد.

خبرگزاری باختر به نقل از "ملا محمد حسن آخوند" در دیدار با مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نوشت که جامعه جهانی با دولت سابق با وجود فساد گسترده ای که داشت کمک های بزرگی انجام می داد و اکنون که در دولت دولت موقت طالبان فساد از بین رفته است، باید بیشتر  همکاری کنند.

«وحید مجروح» سرپرست سابق وزارت بهداشت افغانستان به رسانه های داخلی این کشور گفته است که این سفر پس از تعلیق کمک‌های مالی بانک جهانی به بخش بهداشت در افغانستان انجام شده و هدف آن گفت‌وگو در باره ادامه این کمک‌ها است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha