۲ بالگرد اورژانس هوایی در جنوب سیستان و بلوچستان مستقر می‌شود

زاهدان- ایرنا- رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: با پیگیری‌های انجام شده ۲ بالگرد اورژانس هوایی در آینده‌ای نزدیک در شهرستان‌های ایرانشهر و چابهار واقع در جنوب سیستان و بلوچستان مستقر می‌شوند.

دکتر نادر ستوده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیش از ٩١ هزار مترمربع پهنه خشکی دارد افزود: ۶٠ درصد این وسعت منطقه کوهستانی است.

وی با بیان اینکه حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیشترین میزان مادران باردار را در کشور دارد اظهارداشت: اورژانس هوایی در مناطق سخت‌گذر با کاهش زمان در امداد رسانی موجب نجات جان مادران باردار، مصدومان و کاهش صدمات ناشی از حوادث می‌شود.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: انتقال هوایی بیماران بهترین و کوتاه‌ترین راه نجات برای مواردی بوده که فاصله بین محل حادثه تا مراکز درمانی زیاد است.

وی بیان کرد: وجود مناطق کوهستانی و سخت‌گذر در جنوب سیستان و بلوچستان در کنار کمترین امکانات بهداشتی درمانی، استقرار اورژانس هوایی برای این مناطق بسیار مهم است.

ستوده اظهارداشت: امروز اهمیت خدمات پزشکی اورژانس هوایی در مدیریت زمان در حوادث و انتقال مصدومان به مراکز درمانی بیش از پیش روشن شده‌ و در مواردی که فاصله بین محل حادثه و مراکز درمانی زیاد بوده و یا اینکه زمان نقش کلیدی در درمان بیمار دارد انتقال هوایی بیماران به مراکز درمانی بهترین راه نجات جان آنهاست.

وی گفت: آمبولانس هوایی در مقایسه با نوع زمینی شعاع عملیاتی گسترده‌تری دارد و می‌تواند در زمان بسیار کوتاهی دارو، تجهیزات و کادر پزشکی را به نقاط دور دست اعزام کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha