۲۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84477350
۰ نفر

برچسب‌ها

برده داری نوین نتیجه بحران آب و هوایی

تهران-ایرنا- گزارش جدید هشدار می دهد که میلیون ها نفر از افرادی که مجبور هستند به دلیل خشکسالی و توفان های شدید خانه و کاشانه خود را ترک کنند، با خطر برده داری نوین و قاچاق انسان در دهه های آینده مواجه هستند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، روزنامه گاردین نوشت: محققان موسسه بین المللی محیط زیست و توسعه (IIED) و مبارزه با برده برداری در گزارش جدید خود نتیجه گرفتند که خشکسالی در مناطق شمالی کشور "غنا" جوانان و زنان را وادار کرده به شهرهای بزرگ مهاجرت کنند.

بر اساس این گزارش، بسیاری از زنانی که به عنوان باربر به کار گرفته می شوند در معرض خطر قاچاق انسان، هتک حرمت جنسی و برده داری با بدهی قرار دارند که نوع جدیدی از برده داری نوین است که با بهره برداری از کارگران، از آنها برای پرداخت بدهی های سنگین استفاده می شود.

توفان های شدید در مرز بین هند و بنگلادش باعث سیل و کاهش اراضی کشاورزی شده است. با توجه به این که کشورهای این منطقه محدودیت های مهاجرتی را تشدید کرده اند، محققان چنین نتیجه گرفته اند که قاچاق انسان در مناطق آسیب دیده، افرادی را که به ناچار باید به امید اشتغال  و کسب درامد از مرز هند عبور کنند هدف قرار می دهند. قربانیان قاچاق اغلب مجبور به کار اجباری می شوند.

فران ویت مشاور برده داری نوین و تغییرات آب و هوایی در موسسه ضد برده داری گفت: تحقیقات ما تاثیرات دومینویی تغییرات آب و هوایی بر زندگی میلیون ها نفر را نشان می دهد. وخامت اوضاع آب و هوایی به نابودی محیط زیست کمک می کند و مردم را وادار به ترک خانه وکاشانه شان می کند و آنها را در مقابل قاچاق انسان، بهره برداری جنسی و برده داری آسیب پذیر می کند.

بانک جهانی برآورد می کند که تا سال ۲۰۵۰ تاثیر بحران آب و هوایی، کمبود آب و افزایش سطح دریاها بیش از ۲۱۶ میلیون نفر را در شش منطقه از جمله آفریقای زیر صحرا، جنوب آسیا و آمریکای لاتین از خانه و کاشانه خود آواره خواهد کرد.

این گزارش هشداری جدی به رهبران جهان در آستانه اجلاس آب و هوای سازمان ملل موسوم به COP۲۶  در ماه نوامبر است و از آنها می خواهد مطمئن شوند که وضعیت اضطراری آب و هوایی را رفع کنند تا با برده داری نوین مبارزه شود.

این گزارش همچنین بیان می کند سوء استفاده از حقوق مهاجران به نفع رشد و توسعه اقتصادی نادیده گرفته شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha