۳۰ هزار دز واکسن توسط مراکز سپاه قزوین تزریق شده است

قزوین - ایرنا - فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین گفت: ۳۰ هزار دز واکسن از ابتدای آغاز واکسیناسیون در مراکز تجمیعی سپاه قزوین به شهروندان تزریق شده است.

به گزارش ایرنا، سردار رستمعلی رفیعی آتانی روز دوشنبه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در نشست خبری اظهار داشت: گرامیداشت دفاع مقدس بهانه ای است تا یادی کنیم از حماسه سازی های قهرمانانه و جاودانه ملت مسلمان ایران در طول دوران انقلاب اسلامی تا امروز.

وی افزود: ملت ایران با انقلاب بزرگ خود حماسه های زیادی را خلق کرده و همین مهم باعث لشکرکشی دشمنان علیه نظام مقدس شد و در عین حال نیز از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز شهدای زیادی را در این مسیر تقدیم کرده ایم.

این مسوول با بیان اینکه دفاع مقدس بهانه ای است تا بار دیگر قدرت دفاعی خود را به جهانیان نشان داده و بیانگر رهبری بی نقص امام راحل در مدیریت جنگ باشیم، تصریح کرد: در این هفته باید نقش بانوان، فرهنگیان، دانش آموزان و تمامی اقشار مختلف مردم در آن دوران بازگو شود تا بدین وسیله بار دیگر ضمن احیای هویت های دینی در سطح بین المللی، روز به روز به سمت موفقیت همچنان پیش برویم.

به گفته سردار آتانی، امیدواریم بوسیله رسانه ها، هنرنمایی و حماسه سازی های ملت ایران در دفاع مقدس را نمایان تر کرده و ارزش های آن را نیز برای مردم، به خصوص جوانان و نوجوانان بازگو کنیم.

وی یادآور شد: سپاه بخشی از ظرفیت احیای هفته دفاع مقدس است و تمامی دستگاه ها در این زمینه به نحو احسن نقش آفرینی می کنند و ما نیز از نخستین روز هفته دفاع مقدس تا آخرین روز برنامه های جامع و از پیش طراحی شده را به مرجله اجرا در خواهیم آورد.

سردار آتانی افزود: تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس، دیدار با نماینده ولی فقیه، گردهمایی رزمندگان، حضور در نماز جمعه، روایتگری، عطرافشانی مزار شهدا، خاطره گویی، نشست بصیریتی، رونمایی از کتاب دفاع مقدس، برنامه هایی با عنوان وحدت ملی، تجلیل از رزمندگان مدافع سلامت و تجلیل از رزمندگان و خانواده های شهدای جبهه مقاومت از جمله مهمترین برنامه های این هفته خواهد بود.

وی اضافه کرد: سپاه استان قزوین در زمینه ماموریت های دفاعی آمادگی به روز خود را حفظ کرده و در کنار آن در جنگ نرم هم در بسیاری از زمینه ها ورود پیدا کرده و اقدامات زیادی را انجام می دهد.

این مسوول اظهار داشت: سپاه در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا نیز بسیاری از خدمات مختلف را ارایه داده که از جمله این خدمات می توان به توزیع ۲۲۰ میلیارد تومان بسته معیشتی در بین نیازمندان جامعه اشاره کرد.

سردار آتانی ادامه داد: همزمان با اجرای واکسیناسیون در سطح استان، ۳۰ هزار دز واکسن از طریق مراکز سپاه تزریق شده و بیش از ۷۰۰ گروه جهادی نیز برای توزیع رزمایش کمک مومنانه فعال شده اند.

وی اضافه کرد: طی همین مدت نیز درمانگاه پاکروان قزوین در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت و بیش از یک هزار مورد بستری موقت در آن صورت گرفت.

وی اضافه کرد: سیل اخیر در آوج و رودبار الموت شرقی و غربی بسیار تلخ و دردناک بود و بسیج از لحظات نخست ورود جدی به آن داشت و تا امروز هم به خدمت رسانی خود در این مناطق ادامه می دهد.

این مسوول اظهار داشت: سپاه در زمینه کنترل بحران، اقدامات تعجیلی، برآورد میدانی و تامین خسارت اقدامات لازم را با مشارکت مسوولان استان انجام داده که امیدواریم همه این خدمات منجر به کاهش دغدغه آسیب دیدگان سیل باشد.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین تصریح کرد: امسال ۱۳۰ واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد توسط این نهاد احداث و در هفته دفاع مقدس تحویل متقاضیان داده خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha