۸۰ هزار دُز واکسن برکت به دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحویل داده شد

مشهد- ایرنا- عضو کمیته بهداشت ستاد مدیریت اجرایی مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اختصاص و تحویل ۸۰ هزار دُز واکسن برکت به این دانشگاه خبر داد که برای تزریق به گروههای هدف در اختیار مراکز واکسیناسیون قرار گرفته است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از دکتر محمد جعفر صادقی گزارش داد: واکسن‌های جدید برکت فقط به افرادی که در انتظار دریافت دُز دوم هستند تزریق می‌شود و شامل متقاضیان دُز اول دریافت این واکسن نمی شود.

وی اضافه کرد: تعدادی از واکسن‌های دریافتی جدید در اختیار بسیج جامعه پزشکی برای تزریق به ساکنان مناطق حاشیه شهر مشهد قرار می‌گیرد همچنین تعدادی دیگر از محموله های جدید دریافتی در اختیار مراکز واکسیناسیون ثابت، تجمیعی و خودرویی قرار داده شده است تا به گروه هدف در انتظار دریافت نوبت دوم واکسن کرونا تزریق شود.

عضو کمیته بهداشت ستاد مدیریت اجرایی مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به کسانی که هنوز واکسن نزده‌اند و جزء گروه هدف هستند توصیه می‌ شود که به شعار سازمان بهداشت جهانی یعنی "بهترین واکسن در دسترس‌ترین واکسن است" عمل کنند و منتظر نوع خاصی از واکسن‌های کرونا نباشند.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیر پوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی دارند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون پنج میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۳۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ جان ۱۱۷ هزار و ۱۸۲ تن را نیز تاکنون در کشورمان گرفته است. تاکنون چهار میلیون  و ۷۶۴ هزار و ۹۹۸ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

هم‌اینک ۵۷ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۸ شهرستان در شرایط نارنجی و ۱۳۶ شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند. ۱۷ شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار گرفته‌اند.

همچنین تاکنون ۲۹ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۵۶۸ شهروند ایرانی دُز نخست واکسن کرونا و ۱۳ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۷۰۲ نفر دُز دوم آن را تزریق کرده و واکسینه شده‌اند. بر این اساس مجموع واکسنهای تزریق شده در ایران به ۴۳ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۲۷۰ دُز رسیده است.

"پاندمی کرونا" در سطح جهان ۲۲۹ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۲۴۷ نفر را بیمار کرده و جان چهار میلیون و ۷۰۵ هزار و ۴۶۱  نفر را گرفته است. ۲۰۵ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۹۴۱ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تاکنون در سطح جهان درمان شده‌اند.

آمریکا در این میان با ۴۲ میلیون و ۹۰۰ هزار ۹۰۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۶۹۱ هزار و ۸۸۰ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و انگلیس بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

ایران بر اساس آخرین آمارهای رسمی جایگاه هشتم را در جدول بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا در میان کشورهای جهان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha