رییس فدراسیون جانبازان: بیانات رهبری راه روشنِ فراروی ورزش کشور است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان گفت: نکات کلیدی که رهبر معظم انقلاب در دیدار با قهرمانان و مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک مطرح کردند به نوعی یک مسیر راه روشن فراروی ورزش کشور است.

به گزارش ایرنا؛ «سیدمحمد شروین اسبقیان» روز دوشنبه در گفت و گویی به دیدار ورزشکاران المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: نکات کلیدی که رهبر معظم انقلاب در این دیدار مطرح کردند به نوعی یک مسیر راه روشن فرا روی ورزش کشور است و یک پشتوانه عمیق و غنی برای جامعه ورزش هم محسوب می‌شود. این دیدار فرصت ارزشمندی برای مدال‌آوران بازی‌های المپیک و پارالمپیک است.

رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان ادامه داد: توجه و تمرکز مقام معظم رهبری به حل مشکلات معیشتی و اشتغال قهرمانان‌، تکریم حجاب اسلامی بانوان ورزشکاران کاروان‌های ورزشی ایران‌، اهمیت دادن به کارهای فرهنگی قهرمانان از جمله احترام به حریفان و تقدیم مدال‌ها به شهدا و اتمام حجت رویارویی ورزشکاران ایران با ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی را از جمله نکات کلیدی و مهم بیانات رهبر معظم انقلاب است و فرمایشات ایشان نشان داد که اشراف کاملی به موضوعات ورزش در همه ابعاد دارند به طوری که در کنار اهمیت دادن به توسعه ورزش همگانی به منظور ارتقا سطح سلامتی جامعه‌، اهمیت ورزش قهرمانی را هم مورد تاکید قرار دادند تا جایی که به کیفی‌سازی کاروان‌های ورزشی ایران، توصیه و رهنمون کردند و این مهم در کمیته ملی پارالمپیک به عنوان یک اولویت مطرح است.

اسبقیان می‌گوید: در بخشی از این دیدار مقام معظم رهبری فرمودند که پیام‌های که در موقع افتخارآفرینی‌ها صادر می‌کنند از عمق جان است و به ورزشکاران و قهرمانان علاقمند هستند و همین مهم بیانگر توجه خاص و ارزشمند ولی فقیه به جامعه ورزش است و یک سرمایه گرانبها محسوب می‌شود و انشالله وزارت ورزش و جوانان هم با حرکت در مسیر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب‌، ورزش کشور را به افتخارات عظیم و مهمی خواهد رساند.

مدال‌آوران کاوران ایران در بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو روز شنبه ۱۷ شهریورماه با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند. کاروان ستارگان ایران زمین در این دوره با کسب سه طلا، ۲ نقره و ۲ برنز در رده بیست و هفتم جدول مدال‌ها قرار گرفت و کاروان سردار دل‌ها در پارالمپیک با کسب ۱۲ طلا، ۱۱  نقره و یک برنز در جایگاه سیزدهم جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفت.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha