ارتقای تفکردینی کارکرد مهم نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها است

تهران- ایرنا- مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ارتقای تفکر دینی، مهم‌ترین کارکرد این نهاد در دانشگاه‌ها است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام محمد شریفانی در مراسم تکریم و معارفه مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با عرض تسلیت ایام سوگواری اهل بیت عصمت و طهارت(ع) افزود: از ابتدای خلقت، بشر با نعمت دین آفریده شد و به همین دلیل در آموزه‌های دینی ما سفارش فراوانی بر قدردانی، حفظ و پیراستن این نعمت از ناپاکی‌ها شده است.

وی، دین را ارزشمندترین هدیه الهی عنوان کرد و اظهارداشت: زندگی سعادتمند، زندگی توأم با دین، عقل و حیاست و همانطور که از آیات قرآن می‌توان استنباط کرد، سعادت ابدی از آن دینداران و صالحان خواهد بود و در راه دین اگر جان، مال و آبروی خود را هم هزینه کنیم، پسندیده است.

 مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی حفظ صحت و سلامت دین و تأثیر نوع ارایه آن بر زندگی بشر را ضروری دانست و گفت: دین در طول تاریخ، گرفتار آسیب‌هایی مثل کتمان، غلو، شناخت آن از غیر اهل و سایر آفت‌ها شده است که هر کدام از این آفت‌ها می‌تواند این هدیه الهی را دستخوش تغییرات نامناسب و مضر کرده و از مسیر اصلی خود دور کند.

شریفانی بر بالا بردن تفکر دینی در میان قشر دانشگاهی به عنوان مهم‌ترین وظیفه این نهاد مقدس تأکید کرد و افزود: وظیفه اصلی روحانیت و متخصصان دینی در جامعه و به خصوص در میان دانشگاهیان، محافظت از دین و تبیین کارکردهای اصلی این ودیعه الهی است.

وی اظهار داشت: اینک که جایگاه ما، در مسیر تربیت انسان قرار گرفته و در محیطی زنده و با طراوت و در مواجهه با نسل جوان و مفاخر علمی و دانشگاهی هستیم، باید خدا را شاکر باشیم و از نهایت ظرفیت‌ها و توانایی‌های فردی و سازمانی خود برای هدایت این نسل در چارچوب دین بهره ببریم.

در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام شریفانی مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام مرتضی خوشنویس‌زاده مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان، پیام نجفی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و سایر مسوولان و رؤسای واحدهای دانشگاهی در واحد خوراسگان برگزار شد از زحمات و فعالیت‌های حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری مسوول پیشین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان تقدیر و حجت‌الاسلام حسن عارضی به عنوان مسوول جدید این دفتر معرفی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha