ضرورت تشکیل جلسات شوراهای آموزش وپرورش برای بازگشایی مدارس

تهران- ایرنا- وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای در خصوص بازگشایی مدارس بر تشکیل جلسات «شوراهای آموزش و پرورش»، در راستای اقناع افکار عمومی، در ۲سطح «استان» و «منطقه» تأکید کرد.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن اطلاعیه شماره (۵) وزارت آموزش و پرورش به این شرح است:

با توجه به رویکرد دولت نسبت به «بازگشایی مدارس به شیوه حضوری»، سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا و جهت گیری های وزارت آموزش و پرورش و ایجاد همگرایی بیشتر میان نهادها و مقامات محلی و مشارکت مسئولانه آنان در برنامه‌ها و بهره‌مندی بیشتر از حمایت‌های مادی و معنوی در فرآیند بازگشایی مدارس، به ویژه جلب همکاری فکری و عاطفی ارکان سهیم در نظام تعلیم و تربیت و موضوع شروع و گسترش آموزش‌های حضوری در مدارس، ضروری است در اسرع وقت جلسات «شوراهای آموزش و پرورش» در دو سطح «استانی» و «منطقه ای» تشکیل و اقناع افکار عمومی درخصوص «ضرورت از سرگیری آموزش های حضوری»، با استفاده از ظرفیت های استانی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، مدارس و مراکز آموزشی از اسفند سال ۹۸ تا کنون به دلیل شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت دانش آموزان تعطیل شد و آموزش مجازی در دستور کار قرار گرفت.

اما پس از گذشت ماهها آموزش مجازی، کارشناسان و مسوولان آموزش و پرورش به دلیل آثار روانی و اجتماعی آموزش مجازی، حضور دانش آموزان در مدارس را بسیار ضروری می دانند.

آموزش و پرورش پس از کسب مجوز از ستاد ملی مقابله با کرونا، بازگشایی مدارس به صورت تدریجی با حفظ سلامت دانش آموزان را از آبان ماه در دستور کار قرار داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha