۲۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 84477179
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تزریق واکسن در کیش از مرز ۴۰ هزار دُز گذشت

کیش - ایرنا - رییس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: تا کنون ۴۰ هزار و ۱۲ دُز واکسن به صورت تجمیعی مرحله اول و دوم بین کیشوندان تزریق شده است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا رضانیا روز دوشنبه اظهار داشت: این تعداد واکسن تزریق شده شامل ۲۸ هزار و ۹۰۶ دُز نوبت اول و ۱۱ هزار و ۱۰۶  دُز نیز مرحله دوم است.

وی با بیان اینکه در روز گذشته یک هزار و ۲۱۵ دُز واکسن نوبت اول و دوم تزریق شد افزود: هم اکنون تمام گروه های سنی بالا ۱۸ سال جزیره می توانند با مراجعه به سامانه سلامت نسبت به نوبت گیری خود ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه در روز گذشته یک هزار و ۲۱۵ دُز واکسن نوبت اول و دوم تزریق شد افزود: هم اکنون تمام گروه های سنی بالا ۱۸ سال جزیره می توانند با مراجعه به سامانه سلامت نسبت به نوبت گیری خود ثبت نام کنند.

رضانیا اضافه کرد: کیشوندان می توانند برای نام نویسی به سامانه salamat.gov.ir مراجعه و پس از نام نویسی و گرفتن نوبت منتظر دریافت پیامک باشند و هرچند اکنون ظرفیت سامانه بر اساس سهمیه واکسن تکمیل شده است اما مسوولان در حال جذب سهمیه جدید واکسن هستند.

وی اظهار داشت: ساکنان جزیره کیش با توجه به شیوع ویروس کرونا از تجمع بدون دریافت پیامک و یا نوبت اعلامی به تالار شهر مراجعه نکنند و منتظر فرارسیدن نوبت و دریافت پیامک تزریق واکسن باشند.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش همچنین یادآور شد: متولدین ۱۳۵۰ و قبل از آن که تاکنون موفق به دریافت واکسن نوبت اول کووید ۱۹ خود نشده اند، می توانند با در دست داشتن مدارک احراز سکونت در کیش (کارت کیشوندی، مجوز کسب، دفترچه بیمه صادره در کیش) عصر امروز  ۲۹ شهریور از ساعت ۱۸ تا ۲۰ به تالار شهر مراجعه کنند.

بر اساس آخرین آمار سرشماری افراد بالای ۱۸ سال ساکن در این جزیره بیش از ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر است که طبق تاکیدات وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی تمامی این افراد باید علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۱۸شهریور در این جزیره حدود هشت هزار و ۵۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha