ماجراجویی جدید عطایی و طلوع‌کیان؛ دفاع از عنوان قهرمانی جهان

تهران- ایرنا- سرمربی و مربی تیم ملی والیبال ایران از توکیو راهی ایتالیا می‌شوند تا از عنوان قهرمانی جوانان جهان دفاع کنند.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران دیروز در دیدار نهایی مسابقات قهرمانی آسیا مقابل ژاپن پیروز شد تا با هفت برد، مدال طلای این مسابقات را از آن خود کند. بهروز عطایی هدایت تیم ملی در این مسابقات را بر عهده داشت و برای نخستین بار والیبال ایران را با کادر فنی ایرانی به قهرمانی آسیا رساند.

در سال‌های اخیر عطایی هدایت تیم جوانان ایران را بر عهده داشته و علیرضا طلوع‌کیان هم دستیار اول او بوده است. در مسابقات قهرمانی آسیا هم طلوع‌کیان در کنار عطایی حضور داشت و حالا این ۲ نفر باید خود را آماده یک رویداد مهم دیگر کنند.

مسابقات قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان از سه روز دیگر در ایتالیا و بلغارستان شروع می‌شود و عطایی و طلوع‌کیان از ژاپن به ایتالیا می‌روند تا یک ماجراجویی دیگر را آغاز کنند. این ۲ مربی در سال ۲۰۱۹ برای نخستین بار ایران را به مقام قهرمانی جوانان جهان رساندند و حالا باید از این عنوان دفاع کنند.

ایران با زوج عطایی و طلوع‌کیان در سال ۲۰۱۶ به مدال نقره و در سال ۲۰۱۸ به مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا هم دست یافت.

علاوه بر عطایی و طلوع‌کیان، حسین خوریانی آنالیزور و امیرحسین توخته و مهدی جلوه ۲ بازیکن زیر ۲۱ سال ایران بودند که در ترکیب تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشتند. خوریانی و این ۲ بازیکن هم همراه مربیان خود به ایتالیا می‌روند تا در رقابت‌های قهرمانی جهان شرکت کنند.

مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان از ۳۱ شهریور تا ۱۱ مهر به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود. تیم جوانان ایران در گروه سوم این مسابقات با آرژانتین، مراکش و بلژیک همگروه است.

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات زیر ۲۱ سال مردان جهان، ایران به یک طلا و یک برنز دست یافته است و در کنار بلغارستان و کره جنوبی پنجمین تیم پرافتخار تاریخ مسابقات محسوب می‌شود.

برنامه مسابقات تیم والیبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان به وقت تهران

مرحله اول

پنجشنبه یکم مهر، ساعت ۲۰:۳۰، ایران - بلژیک

جمعه دوم مهر، ساعت ۲۰:۳۰،‌ ایران - آرژانتین

شنبه سوم مهر، ساعت ۲۰:۳۰، ایران - مراکش

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha