کتاب "شهادت شکار" رونمایی شد

تهران - ایرنا - کتاب "شهادت شکار" که خاطرات و دست نوشته های شهید تجلایی است با حضور جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، کتاب شهادت شکار که خاطرات و دست نوشته های شهید علی تجلایی است، روز دوشنبه با حضور سرلشکر پاسدار یحیی رحیم صفوی، مشاور نظامی رهبر معظم انقلاب، سردار علی اکبر پورجمشیدیان معاون عملیات نیروی زمینی سپاه و سایر فرمانده هان رونمایی شد.

این کتاب به همت مرحومه نصیبه عبدالعلی زاده همسر شهید تجلایی به رشته تحریر درآمده است و در ۳ هزار نسخه توسط انتشارات یا زهرا(س) به چاپ رسید.

شهید علی تجلایی از فرماندهان لایق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که پس از شهادت مهدی باکری جای ایشان را جبران کرد. این شهید والامقام متولد ۱۳۳۸ در تبریز بود که از سال ۱۳۵۶ فعالیت‌های مبارزاتی خود را آغاز کرد و پس از مدتی توسط ساواک دستگیر شد.وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ وارد سپاه پاسداران شد و به عنوان مربی پادگان سیدالشهدا انجام وظیفه نمود و در ادامه برای مبارزه با نیروهای ضد انقلاب به کردستان رفت.

شهید تجلایی در سفر به افغانستان، نخستین مرکز آموزش فرماندهی مجاهدین افغانی را در این کشور تاسیس کرد. این شهید والامقام با شروع جنگ تحمیلی به ایران بازگشت و در نبرد دهلاویه و حماسه سوسنگرد به عنوان فرمانده عملیات و معاون عملیاتی سپاه شرکت کرد و در دفاع مقدس مسوولیت‌های مختلفی را بر عهده گرفت.

سرانجام این مجاهد راه خدا در ۲۵ اسفندماه ۱۳۶۳ در شرق دجله و عملیات بدر به شهادت رسید.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha