فرصت طلایی برای حضور صنایع قزوین در بازار سوریه ایجاد شده است

قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: با برگزاری نمایشگاه یک ساله کالا و خدمات با محوریت قزوین، فرصت طلایی در اختیار صنایع مستقر در شهرک‌ها و نواحی استان برای حضور در بازار سوریه ایجاد شده است.

حمیدرضا خانپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: شرکت های تولیدی متقاضی و واجد شرایط با یارانه شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین در نمایشگاه یک ساله سوریه حضور پیدا خواهند کرد.

وی اظهار داشت: صاحبان واحدهای تولیدی شرکت کننده در این نمایشگاه برای پنج روز امکان بازدید از سوریه و آشنایی با بازار و نیازهای این کشور را پیدا می کنند و یک غرفه ۱۵ متری نیز برای نمایش و معرفی محصولات آنها به فعالان اقتصادی سوری در نظر گرفته شده است.

این مسوول یادآور شد: در هر فصل از برگزاری نمایشگاه یک ساله که آذر ماه امسال راه اندازی می شود، ۲۰ واحد تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین حضور دارند و محصولات خود را به نمایش می گذارند که در صورت وجود مشتری برای کالاها و خدمات خود می توانند حضورشان را تمدید کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین اظهار داشت: اولویت حضور و شرکت در این نمایشگاه براساس نیازهای اعلام شده کشور سوریه با صنایع غذایی و کشاورزی، تولیدکنندگان مصالح ساختمانی، شلرکت های دانش بنیان و تجهیزات و لوازم پزشکی است.

به گفته وی، این نمایشگاه فرصت خوبی را برای صنایع کشورمان با محوریت صنایع استان قزوین برای کمک به بازسازی سوریه و حضور در بازار این کشور فراهم می کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: جمهوری اسلامی ایران شریکی مطمئن و راهبردی در عرصه های سیاسی و اقتصادی برای سوریه به شمار می رود و با توجه به تخریب بخش زیادی از زیرساخت های این کشور بر اثر هجمه گروه های تروریستی طی سالیان اخیر، تقویت دیپلماسی تجاری بین ۲ کشور را ضروری تر از هر زمان دیگری کرده و این موضوع فرصت بسیار مناسبی برای صنایع استان قزوین به منظور سرمایه گذاری و توسعه صادرات کالا و خدمات خود است.

وی خاطرنشان کرد: صادرات کالا و خدمات یکی از راه های مهم جهش تولید و رونق اشتغال و اقتصاد کشور به شمار می رود و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با درک این موضوع در راستای حمایت از بازاریابی و توسعه صادرات صنایع مستقر در شهرک های صنعتی برای حضور واحدهای تولیدی در نمایشگاه سوریه موافقت کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha