دانشگاه‌ها امکانات خود را برای حضور بیشتر دانشجویان آماده کنند

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و سرپرست سازمان امور دانشجویان، بازگشایی تدریجی دانشگاه ها را محور تصمیم گیری‌های سازمان امور دانشجویان دانست و گفت: دانشگاه‌ها امکانات خود را برای حضور بیشتر دانشجویان با اعلام ستاد ملی کرونا آماده کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان امور دانشجویان، این مطلب را دکتر غلامرضا غفاری در نشست سراسری آنلاین معاونان دانشجویی که با حضور وزیر علوم در حال برگزاری است، عنوان کرد.

وی با اشاره به پیامدهای کرونا در ابعاد مختلف اجتماعی زندگی گفت: عرصه آموزش نیز در ابعاد مختلف کرونا تاثیر پذیرفت و اقدامات مختلفی در سازمان برای کنترل این پیامدها صورت گرفت که در حال اقدام است.

سرپرست سازمان امور دانشجویان، با بیان اینکه حوزه دانشجویی بیشترین ارتباط را با دانشجویان دارد، گفت: این ارتباط یک ارتباط شبانه روزی در بستر دانشگاه و خوابگاه است و محدود به ساعات اداری نیست.

غفاری فعالیت در حوزه دانشجویی و فرهنگی را متفاوت از سایر حوزه ها دانست و گفت: در حوزه دانشجویی و فرهنگی، دانشجویان مطالبه و انتظارات خود را پیگیری می کنند.

وی با اشاره به تعطیلی آموزش حضوری دانشگاه ها و تعطیلی خوابگاه ها و سایر بخش های رفاهی و خدماتی اظهار داشت: آغاز مجدد همه این فعالیت ها اعتبارات خاصی لازم دارد؛ بنابراین تخصیص کامل اعتبارات سازمان امور دانشجویان و صندوق رفاه ضروری است.

غفاری از وزیر علوم درخواست کرد تا در تنظیم بودجه سال آتی، توجه ویژه ای به سازمان امور دانشجویان صورت گیرد.

سرپرست سازمان امور دانشجویان از خدمات دکتر صدیقی، ریاست سابق سازمان امور دانشجویان قدردانی کرد و هماهنگی حوزه دانشجویی و فرهنگی را در دوره وی، بسیار خوب توصیف کرد.

در ادامه این نشست، وزیر علوم دیدگاه های خود را بیان می کند و معاونان دانشجویی در یک ارتباط تصویری، نظرات خود را برای بازگشایی تدریجی دانشگاه ها مطرح خواهند کرد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha