آب‌های جنوبی کشور تا روز چهارشنبه مواج است

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از افزایش ارتفاع موج‌ در آب‌های جنوبی کشور خبر داد و گفت: تا روز چهارشنبه در پی وزش بادهای شدید، آب‌های جنوبی برای صیادی، قایقرانی و شنا خطرناک است.

«کبری رفیعی» امروز (دوشنبه) درباره وضعیت جوی کشور به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: از امروز تا اواخر وقت چهارشنبه (۳۱ شهریور) در آب‌های جنوبی کشور وزش باد نسبتا شدید و افزایش ارتفاع موج رخ خواهد داد. 

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، منطقه اثر این سامانه روز دوشنبه خلیج فارس و شرق دریای عمان، نواحی ساحلی و دور از ساحلِ خوزستان، بوشهر، غرب هرمزگان و سیستان و بلوچستان است.

وی ادامه‌داد: فردا هم مناطق مرکزی و شرقی خلیج‌فارس و شرق دریای عمان و روز چهارشنبه مناطق شمالی و مرکزی خلیج‌فارس و شرق دریای عمان و نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان تحت تاثیر این سامانه خواهند بود.

رفیعی از احتمال غرق شدن شناگران و قایق‌های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک، نیمه‌سنگین، قفس‌ها و تورهای صیادی خبر داد و گفت: احتیاط در شنا در سواحل و ممنوعیت در شنا در فراساحل، محدودیت تردد قایق‌های کوچک و شناورهای سبک و نیمه‌سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل توصیه می‌شود.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، در شرق کشور در دو استان خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به‌ویژه در منطقه زابل خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا تا پایان هفته انتظار می‌رود.

وی خاطرنشان‌کرد: امروز در برخی نقاط استان‌های ساحلی دریای خزر انتظار افزایش ابر و بارش پراکنده باران وجود دارد.

رفیعی افزود: در جنوب در استان‌های سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان، برخی نقاط هرمزگان و جنوب فارس، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدیدِ موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: آسمان پایتخت امروز صاف گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و دمای هوای تهران یک درجه خنک‌تر از روز گذشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha