۳۱ نفر دیگر در آذربایجان‌غربی بر اثر کرونا فوت کردند

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ نفر در ۹ شهرستان این استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که ۱۵ نفر از این تعداد، مربوط به ارومیه بود.

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در این مدت، سه نفر در هریک از شهرستان های بوکان، مهاباد و نقده، ۲ نفر در هریک از شهرستان های خوی و میاندوآب و یک نفر در شهرستان های چالدران، سلماس و سردشت جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه  کرد: با افزوده شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ به ۶ هزار و ۹۱ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای هزار و ۱۱۷ نفر در استان به کرونا، حدود ۲۸۰ نفر بستری شدند، ادامه داد: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در استان به ۲ هزار و ۱۳۳ نفر رسیده است.

وی اظهار کرد: از این تعداد ۳۲۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه بوده و ۷۱ نفر فقط با استفاده از ونتیلاتور قادر به تنفس هستند.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۲۶۴ هزار و ۹۰۳ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند که ۴.۹ درصد کل مبتلایان کشور است؛ ۵.۲ درصد کل فوتی های کشور براثر ابتلا به کرونا نیز مربوط به این استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha