پیشرفت احداث سد مخزنی عنبران نمین به  ۶۲ درصد رسید

اردبیل-ایرنا-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از پیشرفت ۶۲ درصدی عملیات احداث سد مخزنی عنبران در شهرستان نمین خبر داد.

به گزارش ایرنا،عباس جنگی مرنی روز دوشنبه در بازدید از عملیات اجرایی سد عنبران گفت:عملیات احداث این سد در ماه‌های اخیر پیشرفت خوبی  داشته و برنامه‌ریزی لازم برای تسریع عملیات اجرایی آن جهت بهره‌برداری به موقع انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای  اردبیل با اشاره به پیشرفت عملیات اجرایی در خاکریزی هسته رسی بطول ۲۲۰ متر و شروع شاتکریت دیواره بالا دست سرریز بر تداوم و افزایش حجم عملیات اجرایی و اتمام شاتکریت دیواره‌ها و بتن ریزی سازه‌های ورودی و خروجی کالورت و سرریز سد تاکید کرد.

جنگی مرنی گفت:امسال ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تسریع در عملیات اجرایی سد عنبران تخصیص یافته تا پروژه در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

وی اظهارکرد: عملیات اجرایی سد عنبران از مرداد ۹۷ با حجم یک میلیون مترمکعب با هدف تامین آب کشاورزی، تغذیه چاه‌ها و قنوات پایین دست، گردشگری و توسعه صنایع روستایی در بالادست شهر مرزی عنبران با پیشرفت فیزیکی خوبی  در حال احداث است.

جنگی مرنی ادامه داد: با تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در مهرماه ۹۹ و پرداخت قسمتی از مطالبات پیمانکار، عملیات اجرایی در مسیرهای مختلف از جمله دیوار آب بند، خاکریز فرازبند و سازه‌های ورودی و خروجی کالورت سیستم انحراف شروع شده و با افزایش ماشین‌آلات در ۲ شیفت کاری عملیات اجرایی ادامه خواهد یافت تا امکان اتمام عملیات خاکی سد و آبگیری ‌در نیمه اول سال ۱۴۰۰ محقق شود.

محسن رئیسی  نماینده مجری طرح سد مخزنی عنبران هم در این بازدید گفت: تاکنون بیش از ۱۴۳ هزار مترمکعب در بدنه سد خاکریزی انجام گرفته و ۸۵ درصد دیوار آببند تکمیل شده است.

وی ادامه داد:عملیات نصب ابزار دقیق و شاتکریت دیواره بالادست سرریز سد هم  شروع شده است.

شهرستان نمین در شرق اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع است ، عنبران یکی از ۲ بخش تابعه نمین می‌باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha