ایجاد صندوق‌ های مکانیزه فروش مشکل مالیات را در کشور رفع می کند

یزد- ایرنا- نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی صندوق‌های مکانیزه در فروشگاه ها مشکل مربوط به اخذ مالیات را در کشور رفع و آن را شفاف می‌کند.

به گزارش ایرنا، محمدصالح جوکار یکشنبه شب در نشست بررسی مشکل بازار قدیم شهر یزد که با حضور تعدادی از مدیران دستگاه‌های مرتبط  برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از مباحث مطرح شده از سوی بازاریان مربوط به حوزه مالیات است افزود: در صورتی که صندوق‌های مکانیزه از سوی اصناف راه اندازی شود، و دولت از آن حمایت کند، بسیاری مشکل رفع می‌شود.

وی با بیان اینکه قانون مربوط به این حوزه چند سال است به تصویب رسید، ولی اجرا نشد ، ادامه داد: در بسیاری از کشورهای پیشرفته تمام مسایلی مالی کاملا شفاف است و به همین دلیل مشکلی در حوزه پرداخت مالیات وجود ندارند.

نماینده مردم استان یزد در مجلس یازدهم تصریح کرد: در این بخش باید راهکارهایی در مورد ماده ۱۸۱ ارایه  شود تا مشکلی برای صنوف و اشخاص پیش نیاید و در عین حال مسایل مرتبط  رفع شود.

جوکار ادامه داد: در ارتباط با مشکل توقفگاه که  نزدیک بازار قرار دارد ، مربوط به حوزه میراث فرهنگی و شهرداری یزد است، مدیران دستگاه‌های مرتبط  یک هفته موضوع را بررسی و برای تصمیم‌گیری نهایی اعلام نظر  کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن بازار قدیم در بافت تاریخی شهر یزد باید هم به گونه‌ای عمل کنیم که مشکلی در حوزه قوانین میراث فرهنگی و گردشگری رخ ندهد  و هم به گونه‌ای عمل کنیم که برای بازاریان و ساکنان منطقه سنگ‌اندازی صورت نگیرد.

رییس مجمع نمایندگان استان یزد در ادامه به مصوبه انجام شده در این نشست اشاره کرد و خواستار ارسال صورت جلسه از سوی فرمانداری به تمامی دستگاه‌های مرتبط و اهتمام ویژه دستگاه‌ها به اجرای دقیق این مصوبه شد.

تعداد واحدهای صنفی استان یزد ۷۳ هزار مورد است که در هر واحد به طور متوسط ۲.۵ نفر مشغول به کار هستند در حالیکه سید علی اکبر کلانتر،رییس خانه صنعت، معدن و تجارت(صمت)  یزد هفته جاری در نشستی گفته بود که بر اساس آمار رسمی اشتغال و بیمه شدگان صنعت و صنف (بخش خصوصی) استان ۲۲۰ هزار نفر و بخش صنعت ۱۰۰ هزار نفر است. برای حفظ اشتغال و درآمد و معیشت استان هم که شده باید نگاه ویژه‌ای به این بخش شود.

یزد با ۱۱ شهرستان و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت چهار نماینده در مجلس یازدهم دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha