دونالد ترامپ: آمریکا در حال تبدیل شدن به چاه فاضلاب بشریت است

تهران-ایرنا- دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد بی‌سابقه‌ای از مهاجران غیر قانونی بدون کنترل و بررسی وارد خاک آمریکا می‌شوند و این کشور درحال تبدیل شدن به چاه فاضلاب بشریت است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از "واشنگتن اگزامینر"،  ترامپ مدعی شد: وضعیت دیگر بحران مرزی نیست بلکه یک بحران شدید است. ده‌ها هزار نفر از هائیتی و کشورهای آفریقایی در حال ورود به آمریکا هستند. 
وی افزود: هیچ اقدامی انجام نشده است و رسانه‌های بزرگ فاسد تقریبا به این مساله که شاید به بزرگ‌ترین بحران در تاریخ آمریکا تبدیل خواهد شد، هیچ توجهی نمی‌کنند. 
بر اساس آمار دولت آمریکا که روز جمعه منتشر شد، در سال ۲۰۲۱ پلیس مرزی آمریکا حدود ۱.۸۵ میلیون نفر را به دلیل ورود غیر قانونی به خاک آمریکا بازداشت کرده است. این یک رکورد تازه محسوب می‌شود. نیروهای مرزی آمریکا در سال ۲۰۰۰ توانسته بودند ۱.۶۴میلیون مهاجر غیر قانونی را بازداشت کنند. 
گفته می‌شود حدود ۱۰ هزار مهاجر در مرزهای مشترک آمریکا و مکزیک حضور دارند و آماده ورود به خاک آمریکا می‌باشند. 
تد کروز سناتور جمهوری خواه اهل تگزاس پس از دیدار از پل بین المللی "دل ریو" اعلام کرد با وحشتناک‌ترین صحنه زندگی خود مواجه شده است. 
وی همچنین تاکید کرد آمریکا تا سالهای طولانی هزینه ضعف و بی‌کفایتی جو بایدن رییس جمهوری آمریکا را پرداخت خواهد کرد. 
در همین حال دولت بایدن روز شنبه اعلام کرد هزاران مهاجران غیر قانونی اهل کشور هائیتی را با پروازهای مخصوص از خاک آمریکا اخراج خواهد کرد. 
دولت بایدن همچنین اعلام کرده است که راهکردی جامع برای مقابله با ۱۲ هزار نفر مهاجر غیر قانونی که در طول یک هفته گذشته وارد آمریکا شده‌اند، اتخاذ خواهد کرد. 

 

 
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha