۲۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۸
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84476899
۸ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در سروآباد پرداخت شد

سنندج- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سروآباد گفت: در طی ۶ ماهه نخست امسال ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان و خانواده‌های تحت پوشش این نهاد پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کمیته امداد امام (ره) به عنوان نهادی خدمتگزار نقش مهمی در کمک به فقرا و نیازمندان جامعه دارد و از زمان تاسیس آن تاکنون منشا خدمات بزرگی بوده و همواره یاری گر و پشتیبان فقرا و نیازمندان واقعی جامعه بوده است.

کمیته امداد شهرستان سروآباد با تحت پوشش قرار دادن ۶ هزار خانوار این شهرستان نقش مهمی در تامین نیازهای این خانوارها داشته است و در این راستا گفت و گویی با مدیر کمیته امداد این شهرستان انجام دادیم.

پرداخت ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان کسب و کار و خانواده های تحت پوشش

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد اظهار داشت: امسال ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای واگذاری تسهیلات اشتغالزایی به کمیته امداد این شهرستان اختصاص یافت.

کوهسار قاضی زاده افزود: در طول ۶ ماهه نخست امسال موفق شدیم ۱۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار را به صورت تسهیلات اشتغالزایی به نیازمندان، افراد تحت پوشش و متقاضیان کسب و کار که تحت پوشش کمیته امداد نبوده ولی نیازمند دریافت تسهیلات بودند پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: تسهیلات پرداخت شده در بخش های کشاورزی، دامداری و مشاغل خُرد و خانگی بود که توسط بانک های عامل به متقاضیان پرداخت شد.

وی یادآور شد: میزان تسهیلات برای هر نفر بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال بود که مدت بازپرداخت آن پنج ساله بود و برای شغل هایی که توسط متقاضیان ایجاد می شد تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات با مدت بازپرداخت هفت ساله پرداخت شد.

ساخت ۴۸ واحد مسکن مددجویی به شهرستان سروآباد اختصاص یافت

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد ادامه داد: امسال کمیته امداد با بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تفاهم نامه ساخت مسکن برای مددجویان تحت پوشش این نهاد منعقد کرد.

قاضی زاده افزود: طبق این تفاهم نامه که در استان کردستان فقط به شهرستان سروآباد اختصاص یافت ساخت ۴۸ واحد مسکن مددجویی در این شهرستان به تصویب رسید.

وی یادآور شد: در این تفاهم نامه برای احداث هر واحد مسکن مددجویی یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار پرداخت می شود که یک میلیارد ریال آن به صورت تسهیلات قرض الحسنه و ۸۰۰ میلیون ریال مابقی به صورت بلاعوض است.

قاضی زاده اضافه کرد: ۵۰ درصد این اعتبار جذب و به حساب واریز شده است و قرار است مددجویان و افراد تحت پوشش که فاقد مسکن مناسب هستند شناسایی و برای دریافت تسهیلات و ساخت مسکن به بنیاد مسکن شهرستان معرفی شوند.

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد با بیان اینکه احداث مسکن مددجویی در این شهرستان وضعیت مناسبی دارد گفت: طی ۲ سال گذشته ۴۴ واحد مسکن برای مددجویان و افراد تحت پوشش این نهاد با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی احداث و تحویل شد.

جمع آوری بیش از ۳۰ میلیار ریال کمک های مردمی

قاضی زاده با بیان اینکه ۷۰ درصد کمک های کمیته امداد امام (ره) مردمی است گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۰ میلیارد ریال کمک های مردمی توسط کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد جمع آوری شده است.

وی افزود: کمک های جمع آوری شده در سرفصل های زکات، صدقات، اکرام ایتام، قربانی عید مبارک قربان و فطریه ماه مبارک رمضان بود که در بین نیازمندان و افراد تحت پوشش این نهاد توزیع و تقسیم شد.

وی ادامه داد: کمک های کمیته امداد به نیازمندان و افراد تحت پوشش در ۳۵ سرفصل مختلف است که به آنها پرداخت می شود و این نهاد هیچ دخل و تصرفی در کمک های مردمی که به خانواده های تحت پوشش پرداخت می شود ندارد.

۶ هزار خانوار از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد افزود: از جمعیت ۵۰ هزار نفری این شهرستان ۱۱ هزار نفر در قالب ۶ هزار خانوار به صورت مستقیم و غیرمستقیم از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.

قاضی زاده ادامه داد: پنج هزار خانوار تحت پوشش به صورت مستقیم معیشت بگیر هستند و هزار خانوار نیز به صورت غیرمستقیم و به صورت چندخدمتی از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.

۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در سروآباد پرداخت شد

وی اضافه کرد: سرانه معیشت پرداختی به هر مددجو سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است که ماهانه به حساب واریز می شود و برای خانوارهای پنج نفره به بالا یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال است.

وی به اطلاع رسانی بسیار خوب این نهاد در زمان شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: با اطلاع رسانی به موقع به خانوارهای تحت پوشش و مددجو در زمان ویروس کرونا آمار مراجعه حضوری به کمیته امداد بسیار کاهش یافت و مددجویان و افراد تحت پوشش برای یک سوال یا یک کار جزیی نیاز به مراجعه حضوری نداشتند و از طریق ارتباط تلفنی با همکاران به نیازهای آنها پاسخ داده شد.

جمع آوری بیش از ۴۰ میلیارد ریال در مراکز نیکوکاری

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد افزود: در این شهرستان چهار مرکز نیکوکاری مستقر در شهر سروآباد، شهر هورامان تخت، روستای دزلی و روستای گواز بخش مرکزی بیش از چهار میلیارد ریال کمک جمع آوری شد.

قاضی زاده ادامه داد: این مراکز نیکوکاری با شناسایی خیرین و افراد توانمند جامعه اقدام به جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی از آنها کرده و در همان محل در بین نیازمندان و افراد تحت پوشش تقسیم می کنند.

وی اضافه کرد: از محل کمک های جمع آوری شده در سال گذشته موفق شدیم یک خانواده زندانی را از بند زندان آزاد کنیم که این مهم بسیار ارزشمند و قابل ستایش است.

یک هزار و ۱۰۰ حامی در شهرستان سروآباد سرپرستی ایتام را بر عهده دارند

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد افزود: یکی از برنامه های مهم این نهاد شناسایی و جذب حامی برای کودکان یتیم و بی سرپرست است که تاکنون موفق شده ایم یک هزار و ۱۰۰ حامی را جذب کنیم.

قاضی زاده افزود: در این شهرستان ۳۸۰ نفر یتیم و بی سرپرست که زیر ۱۵ سال سن دارند و نیازمند حمایت هستند وجود دارند که توسط حامیان گرانقدر حمایت مالی می شوند.

وی با بیان اینکه حامیان ماهیانه به طور متوسط یک میلیارد ریال به حساب ایتام و کودکان بی سرپرست واریز می کنند گفت: هر یتیم و کودک بی سرپرست در این شهرستان به طور متوسط سه تا پنج حامی از آن حمایت می کنند.

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد یادآور شد: حامیان کمیته امداد در طول ۶ ماهه نخست امسال ۱۲ میلیارد ریال به حساب ایتام و کودکان بی سرپرست این شهرستان واریز کرده اند ضمن اینکه سال گذشته بیش از ۳۰ میلیارد ریال توسط این حامیان به حساب ایتام و بی سرپرستان واریز شده بود.

قاضی زاده تاکید کرد: تمام ایتام و کودکان بی سرپرست شهرستان سروآباد شناسایی شده اند و خوشبختانه هیچ یتیمی و یا کودک بی سرپرست بدون حامی نداریم و همه تحت حمایت هستند.

تبلت برای دانش آموزان نیازمند خریداری می شود

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد گفت: یکی از برنامه های مهم این نهاد حمایت از دانش آموزان و خانواده های تحت پوشش و مددجو است که در این شهرستان ۶۷۰ دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد هستند.

قاضی زاده افزود: باتوجه به ادامه شیوع ویروس کرونا و احتمال تعطیلی مدارس کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد با همکاری آموزش و پرورش اقدام به نیازسنجی می کند.

وی ادامه داد: در این طرح برای دانش آموزان نیازمند و تحت پوشش که امکان حضور در کلاس درس را نداشته باشند و باید از برنامه شاد استفاده کنند یک تبلت و بسته حمایتی تامین خواهد شد.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز کمیته امداد شهرستان سروآباد برای دانش آموزان نیازمند و تحت پوشش بسته حمایتی تامین و در اختیار آنها قرار داد تا هیچ دانش آموزی از تحصیل باز نماند.

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد با بیان اینکه تمام کمک های جمع آوری شده در هر منطقه در همان مکان توزیع می شود تاکید کرد: این نهاد به عنوان یک پل ارتباطی بین نیازمندان و خیرین و افراد توانمند جامعه عمل می کند و با شناسایی نیازمندان و فقرا آنها را به افراد توانمند جامعه معرفی کرده تا کمک های آنها مستقیما به دست نیازمندان برسد.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان، ۷۳ روستا و جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha