۲۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۵۵
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84476828
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر دفاع یمن: پیروزی‌های اخیر، دشمن را به زانو درآورده است

تهران- ایرنا- وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن گفت که پیروزی‌های اخیر در محورهای عملیاتی به ویژه در مأرب، دشمن را به زانو درآورده است.

به گزارش ایرنا از المسیره، سرلشکر محمد ناصر العاطفی روز یکشنبه اظهار داشت: پیروزی‌های اخیر در محورهای عملیاتی به ویژه در مأرب،  دشمن را به زانو درآورد؛ دشمنی که اکنون در حال فروپاشی است و آخرین مراحل خود را سپری می‌کند.

وی افزود: کشورهای ائتلاف متجاوز در زمینه‌های مختلف نظامی، اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی به شرایط بدی رسیده‌اند.

وزیر دفاع یمن اضافه کرد: متجاوزان امروز به دلیل استبداد، زورگویی و تجاوز به یمن بهای سنگینی می‌پردازند.

سرلشکر العاطفی تأکید کرد که هیچ متجاوز یا اشغالگری در خاک یمن باقی نمانده و نخواهد ماند و غیر ممکن است که مردم یمن متجاوزان را بپذیرند؛ هرچقدر هم که نیروهای شرور و استکباری علیه ایستادگی مردم توطئه کنند.

وی ادامه داد که ملت مقاوم یمن قطعا در برابر متجاوزان ظالم پیروز خواهند شد.

پیش‌تر منابع خبری گزارش داده بودند که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند بر منطقه راهبردی «وادی النخله» واقع در شمال مأرب تسلط یابند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، جنگ تمام عیاری را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد که بهانه آن بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده است.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله سازمان جهانی بهداشت و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha