هفت طرح آبرسانی خوزستان در مدت پنج سال به بهره‌برداری می‌رسند

 اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با اشاره به اجرای هفت طرح آبرسانی که بنا است آبرسانی کل استان را پوشش قرار دهد گفت: این هفت طرح در مدت پنج سال به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش ایرنا صادق خلیلیان شامگاه یکشنبه در نشست بررسی طرح‌های آبرسانی خوزستان در استانداری بیان کرد: هفت طرح آبرسانی در خوزستان در حال اجراست که بزرگترین آنها طرح آبرسانی غدیر است و حدود ۵۲ درصد جمعیت استان را پوشش می‌دهد.

وی ادامه داد: براساس افق و چشم اندازی که برای این طرح های آبرسانی پیش‌بینی کرده‌ایم توان تامین آب آشامیدنی با کیفیت برای جمعیت هشت میلیون نفر را فراهم می‌آورد.

استاندار خوزستان افزود: با توجه به اینکه بخشی از طرح آبرسانی غدیر بهره برداری می‌شود و می‌توانیم با سرعت بیشتری نیازهای آبی برخی شهرهای خوزستان را تامین کنیم.

وی ادامه داد: قرار است فردا ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبارت این طرح ابلاغ شود تا بتوانیم بخشی از لوله انتقال تکمیلی از دز به کرخه و منبع این طرح را انجام دهیم و کیفیت آب طرح و آبرسانی به شهرها و مردم افزایش پیدا کند.

وی تامین منابع این طرح ها را از محل اعتبارات دولتی، صندوق توسعه ملی و فاینانس داخلی با مشارکت بانک‌های دولتی و خصوصی است بیان کرد و گفت: بنا شد بانک‌ها در این هفته نشستی میان خودشان تشکیل دهند که  فاینانس داخلی را تامین اعتبار کنند تا بتوان با سرعت بیشتری این طرح به اتمام برسد.

 به گزارش ایرنا به دلیل شرایط نامساعد اقلیمی، کمبود بارش و گسترش خشکسالی، مناطق مختلف کشور از جمله خوزستان دچار کم‌آبی شده است. در این میان، مشکلاتی از جمله تحریم‌ها در تامین زیرساخت‌های انتقال آب و سرمایه‌گذاری‌ جدید به چالش‌های مربوط به منابع آبی دامن زده است.

برای مقابله با چالش کم آبی، طرح های مختلفی در سال‌های اخیر به اجرا گذاشته شده که اجرای آنها توانسته بخشی از مشکلات این حوزه را برطرف کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha