حرکت عظیم اربعین، مانور منتظران ظهور است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین با بیان اینکه حرکت عظیم اربعین، مانور منتظران ظهور است، گفت:این پیاده روی، وحدت و همدلی شیعیان جهان را به رخ همگان می‌کشد.

به گزارش ایرنا، آیت الله عابدینی روز یکشنبه در گردهمایی موکب داران اربعین استان قزوین که با حضور مسوولان استانی در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، افزود: اربعین حسینی یک نقشه راه و رزمایش بزرگ فرهنگی و اعتقادی بوده که همه جهانیان را به تعجب وا داشته است.

وی با بیان اینکه اربعین در معنای کلمه به معنی 
چهلم است، افزود: مطالب بسیار نورانی، شوق انگیز و عرفانی در متن دین اسلام نهفته است و اربعین در دین اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و سرّی که در عدد ۴۰ قرار داده شده در مصادیق مختلفی قابل مشاهده است.

آیت الله عابدینی افزود: ریشه اربعین بسیار جدی و غنی است و برای بزرگداشت و تکریم این جریان مهم نباید تنها به یک پیاده روی و مناسک خاص بسنده کنیم.

وی گفت: این گونه روایت شده که اگر کسی ۴۰ شبانه روز اعمال خود را برای خدا خالص کند چشمه های معرفت از درون او می جوشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه بسیاری از علمای ما از این جنس هستند، افزود: سردار سلیمانی به خاطر اخلاص در عمل به مرتبه ای رسید که نتیجه اش موجب تحول دل های مردم شد و این الگوها، جانمایه های اربعین بودند.

عابدینی با بیان اینکه حرکت بزرگ اربعین، حماسه اعلام پیروزی حق بر باطل است، افزود: ما با این حرکت به تمام دشمنان اعلام می کنیم حق پیروز است و هیچ خوف و خطری مانع حرکت ما نیست.

وی با بیان اینکه در عصر ما اربعین منطقه اسلام را ساماندهی می کند، گفت:  تانکرهای سوخت که وارد لبنان شد موجب خوشحالی مردم لبنان گردید و این امر مصداق واقعی این جمله بود که اسرائیل هیچ غلطی نمی تواند بکند و این اربعین است که ما را به اینجا رسانده و حرکت مسلمانان را جهت دار می کند.

عابدینی با اشاره به رسالت بزرگ حضرت زینب بعد از واقعه کربلا تصریح کرد: بزرگترین موکب دار اربعین، حضرت صدیقه کبری است و حرکت بزرگ اربعین در عصر ما توسط شهید قاسم سلیمانی به عرصه رسید و در واقع امنیت امروز موکب ها را سردار سلیمانی ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا برنامه‌های برپایی پیاده‌روی اربعین را تحت تأثیر قرار داده است، افزود: امروز لازم است جنبه های عرفانی و اخلاقی را در جامعه بیشتر کنیم و موجب کاهش آسیب ها شویم.

امام جمعه شهر قزوین اظهار داشت: سردار سلیمانی بنیانگذار و احیاگر حرکت این ارزشمند بود و زمانی که بنای پیاده روی اربعین را می گذاشت، عراق در شرایط بحرانی قرار داشت ولی اطمینان داشت که این حرکت ایمانی و الهی ثمرات عظیمی به همراه خواهد داشت.

آیت الله عابدینی با بیان اینکه ایمان و اخلاص سردار سلیمانی رمز موفقیت او در کارها بود، تصریح کرد:سردار سلیمانی در حالی بنیانگذار پیاده روی اربعین بود که کمتر کسی از این موضوع اطلاع داشت و این همه برکتی بوده که از جریان پیاده روی اربعین برخاسته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha