فرمانده سپاه ثارالله کرمان: دشمنان درصدد ناکارآمد نشان دادن نظام هستند

کرمان - ایرنا - فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه امروز دنیا در شرایط پیچیده ای قرار دارد گفت: دشمن درصدد پایین آوردن آستانه تحمل مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام است اما ما باید دنبال معرفی کارآمدی دین باشیم.

به گزارش ایرنا، سردار حسین معروفی عصر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس افزود: دشمنان می خواهند مسئولان ما را زمین گیر کنند اما ما در جبهه انقلاب سنگی را که جلوی پای مردم و انقلاب ببینیم،  برمی داریم تا مردم اذیت نشوند.

وی تصریح کرد: ما از شهیدان و از نماد بزرگ شهدا قهرمان پرافتخار جهان اسلام، حاج قاسم آموختیم و باید شاگردی کنیم، همانگونه که حاج قاسم راه را برای مسلمین و سعادت آنان باز کرد و این فرهنگ زاییده دفاع مقدس ما است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: نقش خانواده ها و همسران شهدا و ایثارگران در دفاع مقدس کمتر از شهدا و رزمندگان نبود و نباید این‌ نقش را فراموش کنیم.

وی با اشاره به سختی های جانبازان پس از جنگ ادامه داد: ما جانبازان را فراموش کردیم و حقیقتا شرمنده جامعه ایثارگری هستیم و جانبازان با ایثار برای ما اقتدار به ارمغان آوردند.

سردار معروفی تاکید کرد: ما با کسی جنگ نکردیم و جنگ به ما تحمیل شد، فرهنگ عاشورایی در شکل و محتوا موجب شد تا جنگ از خسارت تبدیل به دفاع مقدس شود.

وی بیان کرد: ما در جنگ یک چیز داشتیم که همه چیز بود و آن توکل و توسل بود و حقیقت دین را در آن صحنه ها می دیدیم زیرا بهشت را در صحنه نبردی می دیدیم که گناه و تهمت و ناروا در آن نبود.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان اظهار داشت: ما در جنگ پنیت نداشتیم و فرماندهان در کنار رزمندگان می جنگیدند و برادری به جای درجه بین همه بود.

وی افزود: ما یک انقلاب نوپای اسلامی و تنها بودیم و دست ما حتی در آخر جنگ هم خالی بود و در برابر صدام و کشورهای حامی او عاشورایی جنگیدیم.

سردار معروفی گفت: دشمنان، مولفه هایی مانند ایمان، بصیرت، صبر، ولایت باوری، ساده زیستی در جنگ، اخلاص در عمل که از جمله رموز پیروزی ما در جنگ هشت ساله بود را مورد هدف قرار داده است.

وی با اشاره به شایعات فضای مجازی مبنی بر تصدی استانداری کرمان تاکید کرد: فضا را متشنج نکنید و امروز به وفاق و وحدت نیاز داریم و اگر می خواهیم مشکلات حل شود باید وحدت و انسجام ایجاد کنیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: دعواهای خصوصی را به رسانه ها کشاندن مشکلی از مردم حل نمی کند و ما باید کار مردم و انقلاب را انجام دهیم و نباید حاشیه درست کنیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس بیان کرد: برنامه های امسال هفته دفاع مقدس از ۳۰ شهریور تا هفتم مهر برگزار می شود و رزمایش کمک مومنانه، بیعت فرماندهان و پیشکسوتان سپاه ثارالله با حاج قاسم سلیمانی، نذر خون، رونمایی از هشت کتاب دفاع مقدس، غبارروبی گلزار شهدا و غیره از جمله برنامه های در نظر گرفته شده است.

سردار معروفی اظهار داشت: افتتاح ۱۴۷ پروژه عمرانی شامل احیا و لایروبی قنوات، احداث مسجد و پایگاه مقاومت و خانه عالم و افتااح پروژه مسکن افراد بی سرپرست در هفته دفاع مقدس نیز خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه تاکنون شهدا را به خوبی حتی برای نزدیکانشان معرفی نکرده ایم تصریح کرد: امسال سعی داریم یادواره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان را به صورت خانگی برگزار کنیم.

در این آیین که در موزه دفاع  مقدس کرمان برگزار شد از جمعیت از اصحاب رسانه و خبرنگاران تجلیل به عمل آمد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha