شرکت ملی مس با سرمایه‌گذاری در تراکتور به مسئولیت اجتماعی خود عمل کند

تبریز- ایرنا- رییس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس از شرکت ملی صایع مس ایران خواست تا با سرمایه‌گذاری در باشگاه تراکتورسازی تبریز به مسئولیت اجتماعی خود در قبال مردم آذربایجان عمل کند و گفت: به زودی با این شرکت در خصوص باشگاه تراکتورسازی توافق می‌کنیم.

فرهنگی روز یکشنبه در یک گفت‌وگوی خبری اظهار کرد: در مورد اصل موضوع سرمایه‌گذاری در باشگاه فرهنگی- ورزشی تراکتور با شرکت ملی مس ایران تفاهم می‌کنیم و موضوع به نمایندگان سایر استان‌ها ارتباطی ندارد که با آن موافق باشند یا نه.

رییس مجمع نمایندگان مجلس در آذربایجان‌شرقی در واکنش به اظهارات اخیر یکی از نمایندگان مجلس در خصوص مخالفت با حمایت شرکت صنایع ملی مس ایران از باشگاه تراکتورسازی تبریز، بیان کرد: این صحبت‌ها ۲ محور داشت؛ یکی در مورد بدهی‌های باشگاه که شرکت مس زیر بار تعهدات قبلی و بدهی‌های باشگاه نخواهد رفت و قبلا هم اعلام کرده‌ایم و محور بعدی در مورد مخالفت با اصل حمایت شرکت صنایع ملی مس از تیم تراکتور بود که به طور قطع قابل قبول نیست.

وی با تاکید بر لزوم نقش‌آفرینی بیشتر شرکت ملی مس در بخش‌های سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های صنایع مس و حوزه‌های فرهنگی و ورزشی، بیان کرد: استان کرمان بسیار بیشتر از این ارقامی که قرار است شرکت ملی مس از تیم تراکتور حمایت کند، از منابع این شرکت در ورزش بهره برده است.

وی همچنین با انتقاد از مشکلات مدیریتی اخیر در باشگاه تراکتورسازی، اظهار کرد: تیم تراکتورسازی یک سرمایه بزرگ اجتماعی برای کشور ماست و نباید اجازه دهیم مشکلات باشگاه این سرمایه بزرگ را تهدید و هواداران میلیونی آن را نگران کند.

وی ادامه داد: اگر مالک فعلی به فعالیت خود بدون مشکلاتی که اخیرا باشگاه دچار شده است، ادامه دهد و بر تعهدات خود پایبند بوده و مدیریت درستی بر باشگاه داشته باشد، اصراری بر سلب مسئولیت از وی نیست.

«فرهنگی» با اشاره به اینکه وقایع یاد شده مربوط به تراکتورسازی پس‌لرزه یک قرارداد است، ادامه داد: این تحرک‌ها از پس‌لرزه‌های انعقاد قرارداد ذوب است که اخیراً منعقد شد؛ هر چند این قرارداد هم به تنهایی کافی نیست چون کمبود کنسانتره داریم و کارخانه فاز سه تغلیظ که با شرکت کیسون قرارداد بسته، هنوز عملا شروع نشده است.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: هواداران تیم تراکتور نگران این مسائل نباشند و انشاالله با پیگیری نمایندگانشان در مجلس مانعی پیش‌رو نخواهیم داشت. 

وی یادآور شد: البته درددل‌های داریم که جای طرح آنها اینجا نیست و ارتباطی هم با باشگاه تراکتور ندارد؛ خلاصه این که در برخی موارد از ماست که بر ماست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha