بالا بودن سواد سلامت، علت برتری تفت در پوشش واکسیناسیون است

یزد-ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان تفت با قدردانی از استقبال خوب مردم تفت از واکسیناسیون ویروس کرونا، گفت: تفت در میان برترین شهرستانهای کشور در این زمینه قرار گرفته است که علت آن بالا بودن سواد سلامت مردم شهرستان می باشد.

دکتر سید محمود واعظ پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارتباط صمیمانه مردم تفت با کارکنان بهداشت و درمان، اطلاع رسانی مناسب رسانه های شهرستان، همکاری و هماهنگی مسئولان، ادارات و ارگان های شهرستان با شبکه بهداشت و درمان تفت از دیگر عوامل این موفقیت است.

وی ادامه داد:  در مرحله اول، واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال در شهرستان شروع شد که  ۹۷ درصد این بخش از جمعیت واکسینه شدند؛ در مرحله دوم هم واکسیناسیون جمعیت بالای ۳۰ سال را آغاز کردیم که ۹۱ درصد این جمعیت نیز در شهرستان واکسینه شدند.

وی سومین مرحله را واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال مناطق روستایی عنوان کرد و اظهار داشت: خوشبختانه با استقبال خوب، ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال روستایی شهرستان هم واکسینه شده اند.

واعظ پور با بیان اینکه از امروز دوشنبه، جمعیت بین ۱۸ تا ۳۰ سال شهری تفت، جامعه هدف ما هستند، ابراز امیدواری کرد تا جوانان تفتی همت کنند و با مراجعه خود، پوشش واکسیناسیون بالای ۱۸ سال جمعیت شهری را نیز مشابه جمعیت روستایی به بالای ۹۰ درصد برسانند.

وی افزود: مرکز تجمیعی واکسیناسیون واقع در سالن ورزشی قدس شهر تفت هر روز صبح از ساعت ۸ تا ۱۳ و هر روز عصر از ساعت ۱۶ الی ۲۱ منتظر مراجعه همشهریان گرامی است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha