مراسم معارفه جمعی از معاونان وزیر امور خارجه برگزار شد

تهران - ایرنا - جلسه معارفه علی باقری کنی به عنوان معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران به جانشینی سید عباس عراقچی، مهدی صفری به عنوان معاون دیپلماسی اقتصادی به جانشینی سید رسول مهاجر و محمد فتحعلی به عنوان معاون اداری- مالی به جانشینی علی ابوالحسنی برگزار شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، با حضور حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جمعی از مدیران این وزارت خانه جلسه معارفه علی باقری کنی بعنوان معاون سیاسی به جانشینی سید عباس عراقچی، مهدی صفری بعنوان معاون دیپلماسی اقتصادی به جانشینی سید رسول مهاجر و محمد فتحعلی به عنوان معاون اداری- مالی به جانشینی علی ابوالحسنی برگزار شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه مراسم امروز، مراسم تودیع نیست، بیان داشت که قصد داریم همچنان از تجربیات ارزشمند و انباشته شده هر سه برادر بزرگواری که سالها در معاونت های مختلف وزارت امور خارجه، شاهد تلاش های ذی قیمتشان بوده ایم در سمت مشاورت وزیر بهره بگیریم.

 امیرعبداللهیان در ادامه افزود: سیاست خارجی دولت سیزدهم با شعار سیاست خارجی متوازن، فعال، پویا و هوشمند برنامه خود را ارائه داده است و در این چارچوب نیازمند همت جمعی و اتکا بر ظرفیت تمامی مدیران، سفرا، سرکنسولها، روسای ادارات و همچنین کارشناسان در بخشهای مختلف وزارت امور خارجه است.

در این جلسه هریک از معاونین جدید وزارت امور خارجه با قدردانی از اعتماد وزیر امور خارجه کشورمان، ابراز امیدواری کردند در مسئولیت ها ی محوله منشا اثر مثبت برای کشور و مردم ایران عزیز باشند.

وزیر امور خارجه کشورمان در خلال این مراسم از زحمات محمد جواد ظریف، وزیر پیشین امور خارجه نیز قدردانی کرد.

در پایان این گردهمایی، با اهدای کلام الله مجید و لوح یادبود، از معاونین پیشین این وزارتخانه، تقدیر به عمل آمد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha