۷۰ درصد موکب‌های قزوین، مجوز حضور در سفر اربعین را دریافت کردند

قزوین - ایرنا - رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین با بیان اینکه امسال با محدودیت‌های متعددی مواجه هستیم، گفت: ۷۰ درصد موکب‌های قزوین با ثبت نام در سایت اربعین مجوز حضور در این سفر معنوی را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، مهدی طاهرخانی روز یکشنبه در گردهمایی موکب داران اربعین استان قزوین، افزود: شرایط امسال ویژه است و تشابه زیادی به شرایط دفاع مقدس دارد.  

وی اظهار داشت: هر سال با فرارسیدن اربعین حسینی،  جمعیت زیادی راهی این مسیر می‌شدند اما امسال با توجه به شرایط کرونایی،  توفیق حضور عاشقان اباعبدالله الحسین فراهم نشد.  

رییس ستاد عتبات عالیات استان قزوین اظهار داشت: در استان قزوین ۵۶ موکب جهت ارائه خدمات به عاشقان اباعبدالله برپا می شود و این در حالی است که با توجه به سهمیه ایران که از سوی دولت عراق اعلام شد، همه موکب ها نمی توانند در ایام اربعین و در این مسیر حضور یابند.

طاهرخانی اضافه کرد: با استفاده از تجربیات سال های گذشته امسال نیز با عنایت الهی، خادمان و جوانان در قالب هیات،  موکب و ستاد مردمی این خدمت رسانی را به نحو شایسته انجام می دهند.

وی افزود: با توجه به هماهنگی موجود در استان، بیش از ۸۰‌ درصد خادمان موکب ها دز دوم واکسن را دریافت کردند،  این در حالی است که فقط قزوین و دو استان دیگر روند خوبی در واکسینه کردن خادمان موکب ها داشتند.

طاهرخانی با بیان اینکه رایزنی ها برای صدور روادید در سفارت عراق ادامه دارد، گفت: پیش از دریافت روادید،  اقدامات لازم از جمله انجام آزمایش پی سی آر بسیار مهم و ضروری است تا در مرز برای مراجعه کنندگان، مشکلی پیش نیاید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha