محسن جوادی از همکاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خداحافظی کرد

تهران- ایرنا- محسن جوادی، معاون سابق امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی از همکاران خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خداحافظی کرد.

به گزارش یکشنبه شب گروه فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام محسن جوادی آمده است: خداوند منان را شکر می‌گزارم که توفیق خدمت‌گزاری در عرصه فرهنگ مکتوب را به بنده عطا کرد. اینک در پایان خدمت خود در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رسم ادب به جا می آورم و از برادر گرامی خود سید عباس صالحی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی که فرصت خدمت را برای من فراهم کرد تشکر می‌کنم.
من از ایشان درس‌های زیادی در مورد کار درست و مفید و بی‌حاشیه در عرصه فرهنگ آموختم که امیدوارم بتوانم چون خود او آنها را در عمل پیاده کنم.
حرمتی که وی به انسان از آن جهت که انسان است و نیز احترامی که به اهالی کتاب می گذاشت، برای من بسیار ستودنی و عبرت آموز بود.
​​​​​​کار طاقت فرسا اما بی‌هیاهو در روزهای سخت تحریم و کرونا و ایجاد فضای همدلی و صمیمیت در محیط کار و در میان اهالی فرهنگ و بهره‌گیری از خرد جمعی، همگی نشانه روح پر احساس و دردمند و اندیشه راهگشای ایشان است.
ما  به لطف خداوند توفیقاتی در انجام وظایف مقرر داشتیم؛ اما کم نبود مواردی از ناکامی در انجام کار و یا ناتوانی در انجام درست آن که مرا شرمنده اهل فرهنگ کرد. بدون اینکه بخواهم کوتاهی خود را نادیده بگیرم و همه این موارد را به حساب اوضاع و احوال نامساعد روزگار در سال‌های گذشته بگذارم؛ اما انصاف این است که بسیاری از برنامه‌ها و حتی تصمیم‌هایی که برای بهبود اوضاع کتاب گرفته شد با وزش بادها و بلکه طوفان‌های مهیب تحریم و کرونا که موجب کمبود اعتبارات و تعطیلی یا دشواری کسب و کار شد بی نتیجه منتج هر جا توفیقی داشتیم  محصول کمک و دلسوزی همکاران عزیز من در معاونت امور فرهنگی و سه موسسه وابسته به این معاونت بود که البته در سال پایانی خدمت بنده در قالب یک موسسه واحد به اسم خانه کتاب و ادبیات ایران ساماندهی شد.

من از یکایک این عزیزان تشکر می‌کنم و برای همه آن‌ها آرزوی توفیق بیشتر و سلامت و سعادت دارم. بسیاری از این کارمندان شریف و عزیز در قیاس با هم نوعان خود در وزارت خانه یا سازمان‌های دولتی دیگر حقوق و مزایای کم تری دریافت می کنند اما نظر به علقه‌ای که به فرهنگ این سرزمین دارند کار بیشتری می کنند. امیدوارم خداوند اجر این کارهائی که کم‌تر دیده می شود را از خزانه غیب خود بدهد.
  تشکر دیگر من از همکاران اداری در معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه این وزارتخانه است که از راهنمائی و کمک به بنده هیچ دریغ نکردند.  
 کار اصلی در حوزه نشر و کتاب توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد و  اینکه چراغ نشر در بدترین دوره تاریخ معاصر ایران هنوز فروزان است حاصل زحمت این بزرگواران است که به صورت فردی یا جمعی و در قالب اتحادیه ، تعاونی ، تشکل ، و انجمن صنفی مشغول فعالیت اند. بسیاری از این مردم فرهنگ دوست که در حوزه چاپ ، نشر و فروش کتاب مشغول فعالیت اند کار دل می کنند و از بهره مادی و سودی  که می شد با همین سرمایه و تلاش در حوزه های دیگر به دست آورد ، صرف نظر می کنند . من در اینجا از همه آن‌ها که به بنده لطف داشتند و کمک کردند تشکر می‌کنم.
و نیز سپاسگزار دوستان بزرگواری هستم که درحوزه علمیه و دانشگاه با نوشتن تقدیر نامه‌ای از سر لطف و نه استحقاق بنده ، بر من منت نهادند. نام این بزرگواران برای من همیشه با احترام بوده و خواهد بود.
در کنار این تشکر ها البته لازم است از همه این عزیزان به ویژه سید عباس صالحی که گاه و بیگاه اسباب زحمت و دردسر برایشان بودم و نیز همکاران خودم در معاونت فرهنگی و خانه کتاب و ادبیات از بابت قصور و تقصیرهایی که داشته ام و از رنجش و آزردگی خاطری که برای آن‌ها  فراهم کردم طلب حلالیت و بخشش کنم. از خداوند مهربان می‌خواهم بسیار بیش از بخششی که اینان در حق من می‌کنند برایشان بخشندگی داشته باشد.
 در پایان ضمن آرزوی توفیق برای وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای دکتر محمدمهدی اسماعیلی به معاون محترم جدید امور فرهنگی جناب آقای یاسر احمدوند تبریک می گویم و برای وی -که مسئولیت امور فرهنگی کشور را در سال‌های پیش روی بر عهده دارند- آرزوی موفقیت دارم.»

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha