اصلاح قانون استخدام رسمی، یکی از دغدغه‌های قهرمانان پاراالمپیک

شیراز- ایرنا- آیین تجلیل از قهرمانان پاراالمپیک فارس که با حضور استاندار فارس برگزار شد این فرصت را فراهم کرد تا این قهرمانان سفره دل خود را باز کنند و به بیان مشکلات خود بپردازند، از اصلاح قانون استخدام رسمی گرفته تا تامین و تقویت امکانات و زیرساخت‌های ورزشی.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس، شنبه در این آیین، با اشاره به درخشش قهرمانان پاراالمپیک فارس در مسابقات پاراالمپیک توکیو، سهم این ورزشکاران را در کسب عزت و افتخار برای کشور قابل توجه دانست و خواستار رفع یکی از دغدغه‌های اصلی آنها یعنی اصلاح قانون استخدام رسمی شد.
به گزارش ایرنا، عباس حاجی زاده افزود: بر اساس قانون فقط فرزندان قهرمانان پاراالمپیکی می‌توانند استخدام رسمی شود که این قانون باید اصلاح شود.
وی ادامه داد: از ۶۲ ورزشکار پاراالمپیکی حاضر در توکیو، پنج ورزشکار از استان فارس حضور داشتند که حدود هشت درصد شرکت کنندگان را شامل می‌شود.
او اظهار داشت: همچنین از ۲۲ مدال کسب شده در این مسابقات، سه مدال یعنی ۱۳ و ۶ دهم مدال‌ها سهم استان فارس بوده و از ۱۲ مدال طلای کسب شده نیز ۲ مدال یعنی ۱۶ و ۶ دهم درصد آنها توسط ورزشکاران این استان نصیب کشور شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: از ۱۱ مدال نقره کسب شده توسط کاروان اعزامی کشورمان به این مسابقات نیز یک مدال یعنی ۹ درصد آنها سهم فارس است.
دارنده سه نشان طلای پارالمپیک با اشاره به اینکه حدود  ۱۱ سال است به صورت قراردادی در اداره کل ورزش و جوانان کارمی‌کنم، اعلام کرد: وضعیت استخدام قراردادی امنیت شغلی برای امثال من ندارد و مصوبه استخدام مجلس باید تغییر کند.
اصلاح قانون استخدام رسمی، یکی از دغدغه‌های قهرمانان پاراالمپیک
آینده و آتیه مبهم شغلی ورزشکاران پاراالمپیکی
ساره جوانمردی دارنده سه نشان طلای پاراالمپیک در این جلسه گفت: من امروز با داشتن ۱۴ سال سابقه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی و ۵۴ مدال برون مرزی هیچ آینده و آتیه شغلی مطمئنی را برای خود متصور نیستم.
وی افزود: ۱۱ سال است که به شکل قراردادی در اداره کل ورزش و جوانان فارس مشغول به کار هستم و به نظر می‌رسد که مقام عالی دولت در فارس آنقدر اختیار دارد که بتواند مشکل تبدیل وضعیت و استخدام یک قهرمان ورزشی را بدون نیاز به تبصره و قانون حل کند.
وی ادامه داد: تعداد ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی استان به اندازه انگشتان دست هم نیست و این ظلم است که بخواهیم به قانونی اتکا کنیم که دود آن به چشم این قهرمانان می‌رود.

لزوم توجه مدیران ورزش فارس به ورزشکاران و مربیان بومی
جوانمردی بر لزوم توجه مدیران ورزش این استان به ورزشکاران و مربیان تاکید کرد و گفت: وقتی ورزش قهرمانی و قهرمانان خودمان با مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند انتظار است که به جای توجه به ورزشکاران دیگر استان‌ها به ورزشکاران بومی خودمان توجه شود.

امکانات تمرینی ورزشکاران پاراالمپیک در استان تقویت شود
علی اصغر جوانمردی دیگر قهرمان شرکت کننده در مسابقات پاراالمپیک استان در رشته پرتاب وزنه نیز، حمایت از ورزشکاران و قهرمانان ورزشی را زمینه ساز دلگرمی و ایجاد انگیزه در آنها دانست و گفت: ورزش دو و میدانی از جمله رشته‌های ورزشی است که نیازمند توجه بیشتر از سوی مسئولان است.
وی ادامه داد: انتظار است که پیست دو و میدانی ورزشگاه حافظیه شیراز که آسیب دیده به ویژه در آستانه بازی‌های آسیایی هانگژو چین ترمیم و بازسازی شود و یک زمین نیز برای تمرین ورزشکاران پرتاب گر پیش بینی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha