اخذ تاییدیه کیفیت ومجوزتولید کیت تشخیص مولکولی کرونا دربیمارستان ناجا

تهران- ایرنا -رئیس مرکزتحقیقات کاربردی معاونت بهدادناجا بااشاره به موفقیت کارشناسان و متخصصان علوم آزمایشگاهی بیمارستان ولی عصر(عج) ناجا درطراحی وتولید کیت تشخیص مولکولی ویروس کرونا ازتایید کیفی واخذ مجوز تولید این کیت از اداره کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، ‌دکتر "رضا محمدی" روز یکشنبه گفت: هزینه بالای تامین کیت های تشخیص کرونا از یک سو و طولانی شدن فرآیند تشخیص، متخصصان و کارشناسان بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر (عج) ناجا را برآن داشت تا با تکیه بر دانش و امکانات موجود ضمن آماده سازی بسترهای آزمایشگاهی، تلاش برای طراحی کیت تشخیص مولکولی  COVID-۱۹ RT-PCR KIT تا خودکفایی در تولید را آغاز کنند.

رئیس مرکز تحقیقات کاربردی معاونت بهداد ناجا ادامه داد: بر همین اساس، طراحی و ساخت کیت مولکولی تشخیص ویروس کرونا بر پایه RT-PCR و با دقت بالا، مرداد ماه سال گذشته در قالب طرح پژوهشی در شورای پژوهشی مرکز تحقیقات کاربردی معاونت بهداد ناجا به تصویب رسید.

وی ادامه داد: در نهایت با موفقیت متخصصان و کارشناسان آزمایشگاه بیمارستان ولی عصر (عج) ناجا در ساخت این کیت تشخیصی، پیگیری ها برای اخذ تایید علمی و مجوز تولید آن در دستور کار مرکز تحقیقات کاربردی معاونت بهداد قرار گرفت.

اخذ تاییدیه کیفیت ومجوزتولید کیت تشخیص مولکولی کرونا دربیمارستان ناجا

دکتر محمدی با اشاره به اینکه کیفیت و کارایی کیت تشخیص ویروس کرونا سال گذشته به تایید موسسه آموزشی تحقیقاتی صنایع دفاع رسیده بود، ادامه داد: مرکز تحقیقات کاربردی معاونت بهداد ناجا موفق شد تایید کیفیت و مجوز تولید کیت تشخیص مولکولی کرونا را پس از طی مراحل راستی آزمایی از اداره کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت دریافت کند.

 وی صرفه جویی در هزینه ها، تسریع روند جوابدهی آزمایش ها و تسهیل روند درمان را از جمله امتیازهای خودکفایی در تولید کیت تشخیص کرونا ذکر کرد و ضمن تشکر از حمایت های معاونت بهداد ناجا، تلاش و جدیت مسئولان و کارشناسان آزمایشگاه بیمارستان ولی عصر (عج) ناجا به ویژه "محمد پنجی" مجری این طرح پژوهشی را قابل تقدیر دانست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha