دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی به گفتمان انقلابی تبدیل شده است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: دستاوردهای ارزشمند کنگره شهدای استان مرکزی به گفتمان و جریان انقلابی تبدیل شده است.

آیت الله "قربانعلی دری نجف آبادی" روز یکشنبه در دیدار با جمعی از اعضای ستاد کنگره شهدای استان به مناسبت سه ساله شدن فعالیت کنگره در فضای مجازی افزود: شهدای انقلاب اسلامی با نقش آفرینی در میدان بزرگ ایثار و ازخودگذشتگی فرهنگ و قیام حسینی را احیا و برای اعتلای دین اسلام و سیره اهل بیت(ع) نقش آفرینی کردند.

وی تاکید کرد: در طول سه سال گذشته فعالیت‌های بسیار چشمگیری در فضای مجازی در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به برکت کنگره شهدای استان مرکزی انجام شده که جای تقدیر و مایه مباهات است. 
امام جمعه اراک، کنگره شهدای استان مرکزی را احیا کننده فرهنگ دفاع مقدس در سطح استان عنوان کرد و گفت: ورود کنگره شهدای استان مرکزی به فضای مجازی نیز احیا کننده فرهنگ ایثار و شهادت است و به طور قطع، آثار و برکات بسیاری برای جوانان داشته که یکی از آن‌ها خروج از فضای انفعال در شبکه‌های اجتماعی است.
آیت الله دری ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از شاخصه‌های بیانیه گام دوم انقلاب معنویت و اخلاق است بنابراین نیاز است یکی از محورهای مهم فعالیت کنگره در فضای مجازی، ترویج معنویت و اخلاق مداری باشد.

وی تصریح کرد: گرامیداشت یاد و خاطر شهدای اسلام و انقلاب اسلامی و تعظیم شعائر اهل بیت(ع) یکی از وظایف مهم رسانه‌ها است و احیای فرهنگ ایثار و شهادت یکی از ضرورت‌های کشور در گام دوم انقلاب است.
 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: استان بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ شهید در این مقطع سرنوشت ساز تقدیم انقلاب کرده و برای ترویج سیره و فرهنگ شهدا باید از ظرفیت‌ها بهره گیری کنیم.

آیت الله دری نجف آبادی عنوان کرد: اکنون دشمن با تهاجم فرهنگی در صدد است به فرهنگ‌های ارزشی همچون عفاف، حجاب، امربه معروف و نهی از منکر، تقوا، نماز و ولایت خدشه وارد کند و از این رو می‌طلبد همه توان را برای شکست راهبردهای آنها به کار بگیریم.

وی کنگره شهدای استان مرکزی را یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی و اجتماعی در طول سال‌های گذشته استان مرکزی دانست و افزود: این کنگره بار دیگر فرهنگ ایثار، شهادت، ازخودگذشتگی و جهاد فی سبیل الله را در سطح استان زنده کرد و پیوند عمیقی میان نسل جوان و نوجوان با فرهنگ دفاع مقدس و سیره شهدا برقرار کرد و اکنون به یک جریان قوی در حوزه ایثار و شهادت تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی یادآور شد: برگزاری بیش از ۱۶ اجلاسیه تخصصی در سطح استان منشا خیرات فراوانی بود و توانست نقش اقشار مردم در دفاع مقدس را به خوبی تبیین کند که مهمترین آن اجلاسیه حضرت امام(ره) و اجلاسیه اصلی در مصلی بیت المقدس بود که در کنار آن تولیدات محتوایی بسیاری در اختیار مردم قرار گرفت.
وی ضمن تقدیر از خدمات و رهنمون‌های ارزنده فرمانده سپاه روح الله در هفت سال گذشته برای برگزاری کنگره با عظمت شهدای استان مرکزی و اجلاسیه گفت: صیانت و حراست از پرچم ایثار و شهادت و جلوگیری از تحریف و فراموشی فرهنگ دفاع مقدس وظیفه همگان است و باید این مهم مدنظر ویژه قرار گیرد.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha