ساوه ظرفیت های صنعتی و تولیدی مهمی برای تعامل با خارج از کشور دارد

ساوه - ایرنا - معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه گفت: این شهرستان با بهره مندی از بزرگترین شهر صنعتی کشور و تنوع تولیدات صنعتی و کشاورزی، زمینه های لازم برای تقویت مراودات اقتصادی با کشورهای مختلف را دارد اما تحقق این مساله مستلزم اهتمام جدی است.

به گزارش ایرنا، «علی میرزایی» روز یکشنبه در حاشیه بازدید اعضای هیات اقتصادی سفارت مالزی از واحدهای صنعتی شهر کاوه، به خبرنگاران گفت: حجم مبادلات کشورهای ایران و مالزی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار است اما ظرفیت‌ های موجود بیشتر از این رقم است.

وی بیان کرد: شهر صنعتی کاوه بزرگترین شهر صنعتی کشور است و ظرفیت سرمایه‌گذاری ویژه‌ای در حوزه‌های مختلف دارد که می‌توان در راستای توسعه صادرات و مناسبت تجاری با داخل و خارج از کشور استفاده کرد.

به گفته  فرماندار ساوه، براساس آمارها افزون بر ۶۰۰ واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی شهرستان ساوه فعال است و این منطقه را به قطب صنعت کشور تبدیل کرده است

میرزایی گفت: علاوه بر موقعیت مطلوب صنعتی، ظرفیت کشاورزی و گردشگری شهرستان ساوه نیز در تقویت مناسبات تجاری با سایر کشورها نقش بسزایی دارد به طوری که بیش از ۷۰ نوع محصول کشاورزی در این شهرستان تولید می‌شود.

فرماندار ساوه ضمن تاکید بر تسهیل فرآیند صادرات گفت: موقعیت جغرافیایی شهرستان ساوه و دسترسی به شاهراه اصلی کشور بستر ارتقای صادرات را فراهم و ظرفیت ویژه‌ای در سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است.

در شهرستان ساوه افزون بر ۶۰۰ واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال حدود ۴۵ هزار کارگر فعالیت می کنند و این امیدواری وجود دارد که با فعالیت دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی استان مرکزی در این شهرستان، وضعیت صادرات و مراودات این واحدها با همتایان خارجی رونق و شکوفایی بیش از پیش داشته باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha