کاردار سفارت مالزی: در پی تقویت مناسبات اقتصادی با ایران هستیم

ساوه - ایرنا - کاردار سفارت مالزی در ایران گفت:ظرفیت های اقتصادی، صنعتی‌ و تجاری مناسبی در ایران وجود دارد و سیاست و راهبرد کشور مالزی هم تقویت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایرنا، «محمد نظام حلیمی» روز یکشنبه در سفر شهرستان ساوه و در جریان بازدید از چند واحد تولیدی اظهار داشت: تقویت مراودات اقتصادی بین کشورهای ایران و مالزی مهمترین هدف از این سفر به کشور ایران بود تا با بررسی موقعیت‌های اقتصادی و تولیدی، شرایط سرمایه‌گذاری را افزایش دهیم.  

وی بیان کرد: متاسفانه تحریم هایی که علیه ایران اعمال شد، در سال‌های اخیر ارتباطات تجاری میان این کشور و مالزی را کاهش داده است اما در تلاش هستیم تا این مناسبات تجاری و اقتصادی را ارتقا دهیم.

کاردار سفارت مالزی در ایران ادامه داد: با توجه به ظرفیت کشور مالزی در تولید روغن پالم، آمادگی تامین بخشی از نیاز کشور ایران به این محصول را داریم.  

حلیمی ابراز امیدواری کرد که در راستای همکاری با ایران در موضوع استفاده از روغن و محصولات وابسته تحقیقات مشترکی انجام شود.

کاردار سفارت مالزی در ایران و هیات همراه از ۲ واحد تولیدی در شهر صنعتی کاوه و همچنین ۲ کارخانه در شهرستان زرندیه بازدید کردند و اکنون نیز جلسه ای با حضور مسئولان شهرستان های مذکور، اداره گمرک، صمت و اتاق بازرگانی با هیات مالزی در حال برگزاری است تا راهکارهای تقویت مناسبات میان صنایع این مناطق با تجار اهل مالزی فراهم شود.

قرار است فردا این هیات در ادامه سفر خود از بخش صنایع اراک نیز بازدید کنند.

کاردار سفارت مالزی: در پی تقویت مناسبات اقتصادی با ایران هستیم

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha