پایگاه اورژانس دانشگاه رازی کرمانشاه افتتاح شد 

کرمانشاه- ایرنا- شانزدهمین پایگاه شهری فوریت های پزشکی شهرستان کرمانشاه روز یکشنبه با حضور دکتر «ابراهیم اعلمی آل آقا» رییس دانشگاه رازی و دکتر «محمودرضا مرادی» رییس دانشگاه علوم پزشکی در دانشگاه رازی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این پایگاه طی تفاهم نامه منعقده بین سازمان اورژانس کشور با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای پوشش پردیس دانشگاهی راه اندازی شده است.

با توجه به جمعیت زیاد دانشجویی پردیس دانشگاه رازی و پوشش خدماتی شهرک های اطراف با همکاری دانشگاه رازی، این پایگاه راه اندازی شد.

این پایگاه دومین پایگاه آموزشی مرکز اورژانس است که علاوه بر آموزش پرسنل اورژانس، ‌دانشجویان فوریت‌های پزشکی و مقطع کارشناسی ارشد پرستاری، در راستای گروه های هدف به کارکنان و دانشجویان دانشگاه رازی نیز آموزش می دهد.

طبق تفاهم نامه، استقرار آمبولانس و نیروی انسانی بر عهده اورژانس پیش بیمارستانی و تهیه مکان، تجهیزات و امکانات رفاهی نیز بر عهده دانشگاه رازی بوده است.

دانشگاه رازی اکنون دارای ۱۰ دانشکده و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی بوده و با بهره گیری از دانش و تخصص ۱۰ استاد، ۴۹ دانشیار، ۲۵۰ استادیار، ۴۶ مربی و در مجموع ۳۵۵ عضو هیات علمی در ۳۹ گروه آموزشی و تعداد ۱۲ هزار و ۳۴۷ نفر دانشجو در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به فعالیت خود ادامه می دهد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو در بخش های دولتی و خصوصی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha