استاندار فارس: توسعه ورزش قهرمانی و همگانی نیازمند نقشه راه است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: برای اینکه بتوانیم ورزش قهرمانی و همگانی را به شکل متوازن و مطابق با نیاز جوانان و جامعه توسعه دهیم، نیازمند یک نقشه راه هستیم.

به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در آیین تجلیل از قهرمانان پاراالمپیک استان فارس در شیراز افزود: تحقق این مهم در گرو پیگیری آن به شکل عملیاتی است و باید به آن زیرساخت‌هایی که نیازمند ایجاد، تکمیل و تقویت هست به شکل جدی و ویژه توجه شود.
وی ادامه داد: در زمینه ایجاد زیرساخت‌های ورزشی طی سال‌های اخیر اتفاقات خوبی در شهرها و روستاهای استان روی داده و مکان‌های ورزشی قابل توجهی از جمله ورزشگاه میانرود و ورزشگاه ۶ هزار نفری تکمیل و بهره برداری شده که امیدواریم آیندگان ضمن تکمیل سایر بخش‌های نیمه تمام این زیرساخت‌ها، از این ظرفیت ها برای توسعه و تقویت ورزش استان استفاده مطلوب کنند.
استاندار فارس، با اشاره به رشد ورزش‌های تیمی و قهرمانی در استان بیان کرد: صعود تیم فجر شهید سپاسی به لیگ برتر فوتبال و همچنین کسب عنوان‌های قهرمانی در مسابقات ملی و بین‌المللی توسط ورزشکاران این استان افتخاراتی زیادی را نصیب استان کرده که امیدواریم در آینده نیز شاهد تداوم این موفقیت‌ها باشیم.
رحیمی افزود: ما نیز در زمینه حمایت از ورزش استان از هرگونه امکان قانونی که وجود داشته استفاده کرده‌ایم و امیدواریم روز به روز شاهد پیشرفت ورزش فارس و افتخارآفرینی قهرمانان رشته‌های مختلف ورزشی باشیم.

قهرمانان ورزشی در توسعه رشته‌های ورزش بسیار اثرگذارند
استاندار فارس، با اشاره به دیدار روز گذشته (شنبه) قهرمانان کاروان ورزشی کشورمان در بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با رهبر معظم انقلاب افزود: معظم له در این دیدار بر لزوم رفع مشکلات این قهرمانان به شکل عملی تاکید کردند.
رحیمی ادامه داد:اداره کل ورزش و جوانان استان فارس نیز طی سال‌های اخیر حمایت‌های خوبی در قالب برنامه‌های زیرساختی و محتوایی از این ورزشکاران داشته که سبب شد ورزشکاران با انگیزه بهتری وارد میدان شوند و افتخارات خوبی را برای کشور و استان کسب کنند.
استاندار فارس، همچنین از پیشکسوتان و مربیان ورزشی استان نیز که تجربه و تخصص آنها سبب تحول در رشته‌های مختلف ورزشی می‌شود قدردانی کرد.
در این آیین از قهرمانان پاراالمپیک استان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha