۲۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۵
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84476465
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

زنان کابل خواستار شرکت دانش آموزان دختر در کلاس های درس شدند

کابل - ایرنا -کابل - ایرنا - شماری از زنان در کابل پایتخت افغانستان روز یکشنبه در اعتراض به تغییر وزارت امور زنان به وزارت امر به معروف و نهی از منکر و محروم شدن دانش آموزان دختر از حضور در کلاس های درس دست به تظاهرات زدند.

به گزارش ایرنا ،این افراد در حالیکه که شعارهایی در باره آزادی ، برابری می دادند از دولت موقت خواستند که اجازه دهد دختران هم از حق طبیعی خود برای شرکت در کلاس های درس محروم نشوند.

دولت موقت طالبان روز جمعه گذشته در اطلاعیه از تمام آموزگاران مرد و دانش آموزان پسر خواستند که از شنبه گذشته با حضور در کلاس های درس حاضر شوند . طالبان در باره حضور دانش آموزان دختر در کلاسهای درس سکوت کرده است.

این کار طالبان با اعتراضات گسترده مردم در فضای مجازی مواجه شد و ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در این باره گفته است که مشورت بین رهبران طالبان در باره چگونگی بازگشایی مدارس دخترانه ادامه دارد و بزودی مدارس دخترانه نیز باز می شود.

هفته گذشته نیز زنان شهرهای مختلف از جمله کابل ،هرات و چند شهر دیگر در تظاهراتی خواستار برخورداری حقوق مساوی با مردان ازجمله حق تحصیل ،کار و آزادی های  اجتماعی شده بودند.

براساس گزارش رسانه ها نیروهای طالبان به گروهی از این زنان با گاز اشک آور حمله کردند.

طالبان پانزدهم اوت، (۲۴ مرداد) پس از خروج نیروهای بین‌المللی از کابل، کنترل پایتخت افغانستان را در دست گرفتند.

زنان کابل خواستار شرکت دانش آموزان دختر در کلاس های درس شدند

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha