آسفالت جاده ورودی مرز پرویزخان با ۱۶ میلیارد تومان در دست اقدام است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: آسفالت رینگ سوخت مرز رسمی پرویزخان و جاده منتهی به این مرز از ابتدای کمربندی تا ورودی با ۱۶ میلیارد تومان در دست اقدام است.

مراد علی تاتار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در حاشیه بازدید از عملیات آسفالت جاده ورودی به مرز رسمی پرویزخان، افزود: عملیات آسفالت این جاده توسط مدیرکل راهداری و مدیرکل پایانه های استان کرمانشاه مرز در حال انجام است و در مراحل پایانی قرار دارد.

 وی اظهار داشت: این جاده باعث جداسازی تردد تانکرهای سوخت با ماشین های صادراتی و روان سازی و تسهیل در ترانزیت و جلوگیری از حوادث برای ماشین های ترانزیت با دیگر خودروها می شود.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: همچنین آسفالت ورودی به مرز پرویزخان از ابتدای کمربندی تا ورودی از دغدغه های تجار و فعالان در مرز بود که با پیگیری راهداری آسفالت آن رو به پایایان است.

تاتار اضافه کرد: لاین ورودی به مرز پرویزخان یک هزار و ۸۰۰ متر طول و ۲۲ متر عرض دارد و رینگ سوخت و کمربندی پایانه مرزی پرویز خان نیز به طول ۸۳۱ متر و عرض ۲۰ متر است.

او از اقدام های انجام شده را انجام عملیات خاکریزی و خاکبرداری، زیرسازی  و اجرای یک لایه بتن RCC و روکش آسفالت نام برد که کارفرمای آن اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه است.

فرماندار قصرشیرین یادآور شد: روزانه بیش از ۷۰۰ دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون محموله صادراتی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی این کشور صادر می شود.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت در غرب کرمانشاه، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می‌شود.

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری قصرشیرین دارای بزرگترین پایانه زمینی بین المللی خاورمیانه است. این مرز در شهرستان قصرشیرین به صورت رسمی در سال ۸۶ تاسیس و راه اندازی شد که هم مرز با اقلیم کردستان عراق و در همسایگی استان سلیمانیه قرار دارد.

هم اکنون ۵۴درصد کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین به مناطق کردنشین عراق به ویژه شهرهای کلار، سلیمانیه، موصل، خانقین و کرکوک در بخش مرکزی این کشور صادر  می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha