پرداخت کمک هزینه‌های تشویقی و تحصیلی به دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی

تهران _ ایرنا_ رئیس مرکزفناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت فضای مجازی، تحول اداری و توسعه خدمات بهزیستی کشور گفت: تمام دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی از دوره پیش‌دبستانی تا پایان مقاطع تحصیلی با توجه به تامین بودجه کمک هزینه‌های تشویقی و تحصیلی به همراه مشاوره آموزشی دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، مجید رضازاده افزود: در راستای تسریع و نهادینه کردن توانمندسازی جمعیت تحت پوشش که دانش‌آموز هستند کمیته‌ای متشکل از معاونت‌های توانبخشی، اجتماعی، پیشگیری و فناوری تشکیل و شیوه‌نامه تدوین شد تا تمام افراد بتوانند از حمایت‌ها و خدمات به صورت عادلانه بهره‌مند شوند و در نهایت از بروز و شیوع آسیب‌های اجتماعی در این رده سنی بکاهیم.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت فضای مجازی، تحول اداری و توسعه خدمات بهزیستی کشور، افزود: این شیوه‌نامه حمایتی افراد تحت پوشش و حتی فرزندان افراد دارای معلولیت را دربرمی‌گیرد لذا تمامی دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی از دوره پیش‌دبستانی تا پایان مقاطع تحصیلی با توجه به تامین بودجه کمک هزینه‌های تشویقی و تحصیلی دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به تامین و توزیع هوشمند ۸ هزار تبلت بین دانش‌آموزان بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی ۱۳ تا ۱۸ سال با حفظ کرامت انسانی، تصریح کرد: این افراد همچنین از مشاوره‌های مختلف آموزشی در راستای ارتقای  سلامت روان مانند آموزش‌های زندگی، مشاوره دوران بلوغ، مشاوره‌ تحصیلی و مشاوره فرزندپروری بهره‌مند می‌شوند.

رضازاده غنی‌سازی اوقات فراغت را از دیگر اقدامات توانمندسازی دانش‌آموزان تحت پوشش معرفی کرد و در پایان یادآور شد: شناسایی دانش‌آموزان از طریق مراکز مثبت زندگی میسر و در سامانه بارگذاری می‌شود و ما با در دست داشتن بانک اطلاعاتی خدمات را ارائه خواهیم کرد.
۱۳۵۲

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha